Najnowsze

Najgorsze zoo na świecie. Zwierzęta umierają z głodu

Najnowsze


W Strefie Gazy na skutek konfliktu nie tylko cierpią ludzie. W ogrodzie zoologicznym Chan Junis z głodu i pragnienia umierają zwierzęta.

Do zoo Chan Junis w Strefie Gazy, które zostało ogłoszone najgorszym zoo na świecie, przyjechali weterynarze z fundacji Four Paws. W ostatnich miesiącach mieszkańcy zoo głodowali. Zwierzęta, które nie przeżyły, zostały wypchane i wystawione na widok publiczny.

Umierają z głodu i pragnienia

Nieliczne zwierzęta które ocalały, nie mają prawie żadnego jedzenia i wody pitnej. Nie mają również opiekią weterynaryjnej. Ostatnie dwa wielkie koty, które przeżyły ciężki czas - lwica oraz tygrys - są wychudzone. Pozostałe niestety padły już z głodu.

Zespół lekarzy weterynarii natychmiast zapewnił pomoc zwierzętom, które przetrwały. Poza tym w najbliższych miesiącach będą doglądać zwierząt oraz raz w tygodniu dostarczą karmę dla nich.

Utrudniony wstęp do Strefy Gazy

Jest to druga misjaf undacji Four Paws w Strefie Gazy w ostatnich miesiącach. Jesienią 2014 roku fundacja uratowała przed śmiercią trzy poważnie ranne lwy z zoo Al Bisan. Obecnie znajdują się w stacji tranzytowej w Jordanii.

W związku z trwającym konfliktem w Strefie Gazy, wjazd do regionu jest wyjątkowo utrudniony. Jedynie fundacja Four Paws ma zgodę na wjazd do Strefy Gazy.

Autor: mab/mk / Źródło: vier-pfoten.org, vetsonline.com, ENEX

Pozostałe wiadomości