Najnowsze

"Najczęściej sprzedawane zwierzę w Azji" odbite z rąk przemytnika

Najnowsze


Indyjscy funkcjonariusze policji mogą mówić o prawdziwym sukcesie. Udało im się ocalić metrowego łuskowca z rąk przemytnika. Zwierzęta te, mimo ochrony na mocy Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami, są najczęściej sprzedawanymi ssakami w Azji.

Indyjskie władze poinformowały, że policjantom udało się odbić z rąk przemytnika dużego łuskowca. Do akcji doszło w sobotę w miejscowości Abhimanpur na wschodzie Indii.

- W sprawę zamieszany był jeden mężczyzna, który planował sprzedać łuskowca jakimś dealerom. Zdobyliśmy informację o tym, jak nazywa się ten człowiek, przeszukaliśmy jego mieszkanie, a gdy znaleźliśmy zwierzę, zatrzymaliśmy mężczyznę - relacjonował kierownik oddziałów specjalnych w indyjskiej policji P.K. Bhoi.

Policja twierdzi, że docelowo łuskowiec miał trafić do Chin.

Najczęściej sprzedawany ssak w Azji

Uratowany łuskowiec ważył 14 kilogramów i miał około 1,2 metra długości.

Łuskowce to nocne ssaki pokryte łuskami. Zwierzęta te są chronione na mocy Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES).

Według agencji World Wildlife Fund łuskowiec jest jednym z najczęściej sprzedawanych ssaków w Azji. Ich mięso jest uważane za przysmak, a jego twarde, keratynowe łuski są wykorzystywane do celów medycznych. Są suszone, mielone na proszek, a następnie używane do leczenia dolegliwości, takich jak słaba laktacja, wrzody i reumatyzm.

Autor: kw / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości