Najnowsze

Najbliższy tydzień deszczowy i burzowy. W czwartek opady mogą być bardzo wysokie

Najnowsze

Pogoda na 16 dni
wideo 2/9

W najbliższych dniach w wielu miejscach kraju spadnie deszcz. Niewykluczone są też burze. Uwaga: wstępna prognoza pokazuje, że w czwartek może zrobić się niebezpiecznie.

W poniedziałek na północnym wschodzie Polski spadnie do 10 litrów na metr kwadratowy deszczu. Na pozostałym obszarze kraju spodziewamy się do 5-15 l/mkw. deszczu, miejscami przejdą burze. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany. Podczas burz powieje silniej.

Tylko północny zachód spokojny

Na północnym zachodzie kraju wtorek powinien upłynąć bez opadów. Poza tym synoptycy prognozują przelotne opady deszczu o wysokości od 10 do 20 l/mkw. Na wschodzie, południu i w centrum kraju niewykluczone są burze z gradem. Powieje na ogół słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni wiatr. Okresami okaże się dość silny, a w burzach osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

Środa z silnym wiatrem

W środę w całym kraju prognozowane są opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw. oraz burze z gradem. Północno-wschodni i wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, a chwilami dość silny. W burzach powieje mocniej, do 90 km/h.

Jak powstają pioruny? (Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz/PAP)Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz/PAP

Nawet 60 litrów deszczu w czwartek

W czwartek nad Polską przejdą przemieszczające się od południa w głąb kraju opady deszczu. Miejscami mogą być intensywne, bo ich sumę określa się na od 30 do 60 l/mkw. deszczu. Gdzieniegdzie przejdą burze, podczas których może spaść grad. Z północy i północnego wschodu nadciągnie umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach powieje z prędkością od 60 do 80 km/h. W burzach będzie jeszcze silniejszy, bo z prędkością dochodzącą do 90 km/h.

Spokojniejszy piątek

W piątek wszędzie prognozowane są przelotne opady deszczu rzędu 5-15 l/mkw., a na wschodzie i południu także burze z gradem. Wiatr powieje ze zmieniających się kierunków, okresami będzie dość silny- zwłaszcza w burzach.

Autor: dd/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock