Najnowsze

Najbliższe dni chłodne i wietrzne. Miejscami przydadzą się parasole

Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dni
Prognoza pogody na najbliższe dnitvn24
wideo 2/5

Przed nami chłodne dni. Miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Prognozowane są również dość silne porywy wiatru.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad Skandynawii, w zimnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Tylko południe kraju pozostaje na skraju układu niżowego znad Bałkanów, w cieplejszej masie powietrza polarnego.

CZYTAJ TEŻ: SYNOPTYK TŁUMACZY, DLACZEGO W POLSCE ZROBIŁO SIĘ ZIMNO

W piątek wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej synoptycy prognozują słabe opady deszczu ze śniegiem o sumie do dwóch litrów na metr kwadratowy, a na południu kraju deszczu ze śniegiem i deszczu do pięciu litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 5 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 8 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr północno-wschodni powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

Weekend z deszczem

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na zachodzie i południu duże. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku okresami popada deszcz o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 6 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, przez 10 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z północnego wschodu.

W niedzielę wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, tylko na zachodzie i południu okresami duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Podlasiu do 12 st. C w centrum kraju i na Śląsku. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę tvnmeteo.pl
Temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku
Temperatura w najbliższych dniach (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Do 14 stopni

Zapowiada się pochmurny poniedziałek z przejaśnieniami. Na południu kraju popada deszcz o sumie pięciu litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 10 st. C na wschodzie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie.

Przed nami pogodny wtorek, tylko na południu kraju będzie pochmurno. Na termometrach zobaczymy od 12 st. C na Podlasiu do 14 st. C w centrum kraju i na Śląsku. Wiatr powieje z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl
Opady w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku
Opady w ciągu najbliższych pięciu dni (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

Autor: anw/aw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości