Najnowsze

Nad wodą walka chmur ze słońcem

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 18.09
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 18.09

We wtorek i nad Bałtykiem, i na Mazurach pogoda będzie zmienna. Słońce się pokaże, ale ma się przejściowo chować za chmurami. Wypoczywający w zachodniej części Wybrzeża powinni się też przygotować na przelotny deszcz.

Nad morzem można będzie we wtorek złapać trochę słońca, choć od czasu do czasu przysłonią je chmury. W Międzyzdrojach i Dziwnowie niebo zachmurzy się całkowicie. Dla zachodniej części Wybrzeża synoptycy przewidują także przelotny deszcz. Padać nie powinno między Łebą a Krynicą Morską.

Bardziej wyrównane będą temperatury - w większości kurortów wyniosą 22-23 st. C. We Władysławowie będzie 21 st. C, a w Jastarni i Helu 20 st. C. Termometry w kąpieliskach pokażą 17-18 st. C, a w Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dźwirzynie 19 st. C. Wiatr z południowego zachodu i zachodu powieje z prędkością 11-16 km/h.

Mazury bez deszczu

Na Mazurach chmur będzie więcej, ale co jakiś czas się rozpogodzi. Parasolki i płaszcze przeciwdeszczowe nie będą potrzebne, bo synoptycy nie przewidują opadów w tym regionie. Temperatury wyniosą przeważnie 22 st. C. Cieplej, 23 st. C, będzie w rejonie Olsztyna i Piszu, a chłodniej, 21 st. C, w okolicach Augustowa.

W większości kąpielisk termometry pokażą 18 st. C, w Ełku, Olecku i Gołdapi 17 st. C, a w Augustowie 16 st. C. Słaby południowy wiatr osiągnie prędkości 9-12 km/h.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości