Najnowsze

Nad wodą deszczowo i burzowo

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów  nadmorskich oraz mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich oraz mazurskich

Poniedziałkowa aura nad morzem i na Mazurach upłynie pod znakiem zachmurzonego nieba oraz przelotnych opadów deszczu. Synoptycy nie wykluczają burz. Wyładowania atmosferyczne wystąpią głównie na Pojezierzu Mazurskim.

Pogoda w poniedziałek na pewno zadowoli osoby zmęczone upałami. Według najnowszych prognoz warto będzie mieć pod ręką dłuższy rękawek oraz parasol. Synoptycy zapowiadają deszcz oraz ochłodzenie.

Najcieplej w Rowach Temperatura powietrza w najcieplejszym miejscu Pomorza, w Rowach, wyniesie 24 st. C. W pozostałych miejscach będzie niewiele chłodniej. Termometry pokażą temperaturę 21-23 st.C.

Amatorzy kąpieli morskich mogą liczyć na 18-19 st. C w Bałtyku. Nie będzie więc szoku termicznego przy wchodzeniu do wody. Najniższa temperatura będzie w morzu we Władysławowie, gdzie termometry pokażą jedynie 15 st. C.

Wiatr powieje z północy i północnego z zachodu z prędkością 25-28 km/h, ale podczas burz będzie się nasilać. Burze na Mazurach

Bardzo podobna aura będzie panować na Mazurach. Na niebie pojawią się deszczowe chmury. Synoptycy nie wykluczają burz. Zagrzmi między innymi w Gołdapi, Ełku i Olecku.

Najwyższe wartości pokażą termometry w Węgorzewie oraz Kętrzynie 24 st. C. Niewiele chłodniej będzie w jeziorach: 21-22 st. C.

Południowy i południowo-wschodni wiatr powieje z prędkością 9-14 km/h, ale podczas burz jego porywy będą znacznie silniejsze.

WIĘCEJ W SERWISIE WAKACYJNYM

Autor: adsz/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości