Najnowsze

Nad morzem lepiej niż nad jeziorami

Najnowsze

Prognoza pogody dla polskich kurortów
Prognoza pogody dla polskich kurortów

Poniedziałek lepiej będzie spędzić nad Bałtykiem niż w Warmii i na Mazurach. W kurortach Pomorza i Wybrzeża dzień zapowiada się pogodnie. Ponadto dopiszą tam warunki żeglarskie.

Dużego zachmurzenia, a także przelotnych opadów deszczu spodziewamy się w poniedziałek na Warmii i Mazurach - m.in. w Olsztynie, Mrągowie i Rucianem-Nidzie, jak również w Augustowie i w Olecku. Trochę więcej słońca zaświeci nad Węgorzewem.

W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą maksymalnie po 17 st. C. Temperatura wody wyniesie 15 st. C, a prędkość południowo-wschodniego wiatru - około 8-10 km/h. To zdecydowanie za mało, żeby żeglarze mieli się z czego cieszyć.

Pogodniej nad morzem

Dużo pogodniej będzie w kurortach nadbałtyckich, gdzie dzień zapowiada się częściowo słonecznie i bez opadów. Wyjątkiem okaże się jednak Krynica Morska, gdzie może popadać.

Wysokość temperatury powietrza sięgnie co najwyżej 16-17 st. C, temperatura wody ma być identyczna.

Lepiej żeglarzom

2 st. w skali Beauforta - z taką siłą powieje wiatr w Trójmieście. Im dalej na zachód od Gdańska, Gdyni i Sopotu, tym podmuchy będą mocniejsze. 3 st. w skali Beauforta mogą spodziewać się żeglujący po wodach m.in. okolic Kołobrzegu.

Autor: map/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości