Najnowsze

Na żagle - na Mazury

Najnowsze

Prognoza pogody dla żeglarzy, 28.06
Prognoza pogody dla żeglarzy, 28.06

Północy wiatr powieje nad polskim wybrzeżem i na jeziorach mazurskich. Niebo będzie zachmurzone, ale bez większych opadów deszczu.

Pogoda we wtorek znowu będzie dawała wspaniałe możliwości żeglarzom.

Nad polskim morzem temperatury nie będą tak wysokie, jak na południu Europy. Najchłodniej na Półwyspie Helskim, 18 st. C. Nieco cieplej w Ustce i w Łebie 20 st. C. Najwyższa temperatura na zachodnim wybrzeżu, w Kołobrzegu i w Międzyzdrojach, do 23 st. C.

Lekkie zachmurzenie na Wybrzeżu Gdańskim. Wiatr o sile 2-3 stopni w skali Beauforta wiał będzie z północy.

Na mazurskich jeziorach wiało będzie nieco mocniej. W porywach może osiągnąć 5 stopni w skali Beauforta na Mamrach i Śniardwach. Termometry wskażą od 21 st. do 24 st. C.

Pochmurne niebo wisiało będzie jutro nad Jeziorem Solińskim w Bieszczadach. Powietrze nagrzeje się tylko do 19 st. C. Spodziewać należy się opadów deszczu i burz. Odradzamy żeglowanie.

Wody Bałtyku zapraszają do żeglugi

Temperatury na morzu bałtyckim będą bardzo zachęcające. W zachodniej części osiągną 24 st. C, a we wschodniej 20 st. C. Wiatr powieje do 4 stopni w skali Beauforta z północy. W Cieśninach Duńskich pomimo zachmurzenia będzie ciepło, do 24 st. C.

Żegluga wciąż przyjemna na południowych wodach

W Grecji i w Chorwacji temperatura oraz siła wiatry sprzyjać będą żeglowaniu. Najsłabiej powieje w chorwackiej Rijece oraz w Atenach, 1-2 stopnie w skali Beauforta.

Doskonałe warunki będą na Korfu, w Zadarze oraz w Salonikach, do 7 stopni w skali Beauforta. Od 27 st. C w Atenach i na Cykladach do 30 st. C w Zadarze, Rijece oraz w Splicie.

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości