Na wakacje najlepiej do Izraela

Jeśli plażowanie, to nie nad Bałtykiem

Temperatura wody w Bałtyku ma od 14 do 20 st. C, ale nie ma to większego znaczenia, bo na wybrzeżu w środę będzie padać i wiać. Pogoda w Polsce w najbliższych dniach ma się poprawiać, jednak wciąż będą ją bić na głowę warunki atmosferyczne w zagranicznych kurortach.

Nasze morze jest ciepłe, ale pogoda na wybrzeżu nie sprzyja wypoczynkowi. Temperatura powierza w nadbałtyckich kurortach w środę wyniesie od 17 do 19 st. C. Dodatkowo będzie wiał wiatr, a warunki atmosferyczne będą niestabilne.

Temperatura Bałtyku
Temperatura Bałtyku/Pracownia Dynamiki Morza, Instytut Oceanografii, Uniwersytet GdańskiTemperatura Bałtyku

Jeśli inetersuje nas wypoczynek w upale, to kierunek jest jeden - Izrael. Tam tempeartury wyniosą powyżej 30 st. C, a w Eljacie aż 40 st. C. Podobnie będzie w Egipcie, ale termometry pokażą liczby bliżej 30 niż 40.

Zaskakująco "chłodno" będzie natomiast w obleganej przez turystów Portugalii. Wiele osób wybrało Porto i Malagę zamiast Grecji, nękanej niepokojami społecznymi. Temperatura na wybrzeżach kraju półwyspu apenińskiego waha się pomiędzy 21 a 26 st. C.

Bułgaria, Cypr, Włochy, Chorwacja - to kraje gdzie temperatury sięgają powyżej 20 st. C, ale nie więcej niż 30. Przeciwnie jest w Hiszpanii, Tunezji i Grecji - tam jest ciepło (średnio 30 st. C), ale nie tak upalnie, jak w Izraelu i Egipcie.

Więcej informacji znajdziecie w filmie i na mapach:

Pogoda w najważniejszych kurortach europejskich - 6 lipca
Pogoda w najważniejszych kurortach europejskich - 6 lipca
Chorwacja
Grecja
Włochy
Francja
Francja
Hiszpania
Portugalia
Tunezja
Wyspy Kanaryjskie
Egipt
Turcja
Cypr
Izrael
Bułgaria

Autor: xyz/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości