Najnowsze

Na Śnieżce odczuwalny prawie 30-stopniowy mróz. Wtorek przywitał Was zimową aurą

Najnowsze

[object Object]
Tarnów w śniegutvn24
wideo 2/13

Wtorkowy poranek przywitał wielu z Was zimowym krajobrazem. Na Śnieżce temperatura odczuwalna sięgnęła prawie -30 stopni Celsjusza. Pogodowe relacje otrzymaliśmy na Kontakt 24. Dzień wcześniej było bardzo wietrznie, w związku z czym straż pożarna w całym kraju interweniowała blisko 400 razy.

W Poniedziałek Wielkanocny do Polski wkroczył zimny front atmosferyczny z opadami deszczu i śniegu. We wtorek pogodowe stery przejął rozległy i dynamiczny układ niżowy znad Skandynawii. Do kraju będzie napływać zimne, arktyczne powietrze.

Obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed przymrozkami.

Interwencje straży pożarnej

Oprócz opadów w poniedziałek silnie wiało, w związku z czym musiała interweniować straż pożarna.

W sumie w całym kraju odnotowano 381 interwencji. Najwięcej, bo 113 w województwie śląskim. W Rybniku drzewo przewróciło się na linię wysokiego napięcia, ta z kolei spadła na rowerzystę, który trafił do szpitala z poważnymi oparzeniami.

Jak przekazał nam młodszy aspirant Przemysław Majer,rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Szczecinie, interweniowano tam trzy razy. Strażacy otrzymali zgłoszenia z ulic Kopernika i Łuczniczej, gdzie z balkonów wystawały blachy. Usunęli je i oddali właścicielom lokali. Interweniowali też na Cmentarzu Centralnym, gdzie usuwali konar.

Na Śnieżce odczuwalny 30-stopniowy mróz

Jak poinformował na Twitterze Karkonoski Park Narodowy, we wtorek rano na Śnieżce temperatura wyniosła -12,5 stopnia Celsjusza. Natomiast temperatura odczuwalna z powodu wiatru to aż -29,1 st. C - napisano.

Temperatura maksymalna we wtorek o godzinie 8 (wetteronline.de)wetteronline.de
Jaka jest temperatura odczuwalna? (Maria Samczuk, Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz/PAP)Maria Samczuk, Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz/PAP

Wasze relacje

W wielu stronach kraju sypnęło śniegiem, co udokumentowali Reporterzy 24. Wieczorem w poniedziałek oraz we wtorek o poranku otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania między innymi z Władysławowa, Miastka czy Gdańska w województwie pomorskim, Częstochowy i Chorzowa na Śląsku lub Rzeszowa w woj. podkarpackim.

JEŚLI WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO, PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ POPRZEZ KONTAKT 24

Autor: kw,ps/map,dd / Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Monika

Pozostałe wiadomości