Najnowsze

Na Śląsku trwa maraton, którego trasa wiedzie przez trzy miasta

Najnowsze

VII PKO Silesia Marathon
TVN 24VII PKO Silesia Marathon

Rozpoczął się wyścig VII PKO Silesia Marathon. To najbardziej prestiżowa impreza biegowa na Śląsku, a jednocześnie jedyny maraton w Polsce, którego trasa prowadzi przez trzy miasta.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Zawodnicy wystartowali o godz. 9 i mają do pokonania maratoński dystans na trasie biegnącej przez trzy śląskie miasta: Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice.

W najbardziej prestiżowej imprezie biegowej na Śląsku bierze udział ponad 3000 zawodników. - Chcieliśmy pokazać zawodnikom najciekawsze miejsca na Śląsku, a jest ich naprawdę wiele. Będą mogli zobaczyć postindustrialną architekturę miast, ale również tereny zielone - powiedział Bohdan Litwicki, dyrektor wydarzenia. Maratonowi towarzyszą także inne biegi: najkrótszy na dystansie 4 km, półmaraton oraz krótki bieg dla dzieci.

"Bieg numer jeden"

Jednym z zawodników biorących udział w śląskim maratonie jest Krzysztof Marczak, pracownik PKO Banku Polskiego, który ma na swoim koncie bieg na dystansie 170 km wokół Mont Blanc.

- Jestem ze Śląska. To jest mój maraton i nie wyobrażam sobie, żebym tutaj nie pobiegł. To jest dla mnie bieg numer jeden - zaznaczył.

VII PKO Silesia Marathon
VII PKO Silesia MarathonTVN 24

Bieg charytatywny dla dzieci

Na starcie znajdują się osoby, które chcą pomagać innym poprzez przyłączenie się do akcji charytatywnej "Biegniemy na rzecz dzieci".

- Jeżeli nasz bieg może komukolwiek przynieść korzyści, a tym bardziej dzieciom, jesteśmy jak najbardziej "za" - powiedział maratończyk.

Bezpłatne badania

Dla osób, które pragną kibicować uczestnikom wyścigu, stworzone zostały specjalne "Strefy Kibica". W jednej z nich, zlokalizowanej w Siemianowicach Śląskich koło Willi Fitznera, wszyscy chętni mają możliwość wykonania bezpłatnych badań poziomu glukozy we krwi, pomiaru ciśnienia i pojemności płuc.

Utrudnienia drogowe

Podczas biegu mogą nastąpić utrudnienia w ruchu kołowym oraz pieszym. W godzinach biegu na jego trasie nie będzie funkcjonowała komunikacja autobusowa.

Trasa wyścigu PKO Silesia MarathonPKO Silesia Marathon

Autor: TVN24, siemianowice.pl / Źródło: TVN24, siemianowice.pl

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA 2.0 / Josiah Mackenzie

Pozostałe wiadomości