Na południu przybędzie do 15 cm śniegu. IMGW ostrzega

Aktualne ostrzeżenia IMGW

W nocy z poniedziałku na wtorek czekają nas intensywne opady śniegu na południu kraju. Od Karpat po Bieszczady zrobi się naprawdę biało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Zima nie odpuszcza. Dziś rano mieliśmy do czynienia z mrozem w całym kraju, a już od północy czeka nas powrót śniegu. Opady będą na tyle intensywne, że IMGW zdecydowało się wydać ostrzeżenia pogodowe.

Gdzie i ile sypnie?

W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim zacznie sypać ok. 1 w nocy. Będą to opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 7 do 10 cm, miejscami do 15 cm, ostrzega Instytut. Ostrzeżenie jest ważne do wtorku do godziny 11.

Na południu woj. opolskiego będzie sypać od północy. Spadnie tam od 6 do 10 cm, lokalnie do 15 cm, prognozuje IMGW. Alert obowiązuje do wtorku godz. 11.

Na południu woj. małopolskiego intensywne opady również zaczną się o północy i skończą po ok. 12 godzinach. Spowodują przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 13 cm.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim również intensywnie popada od północy do godz. 12. Opady przyniosą 13 cm warstwę świeżego śniegu.

Co oznacza ostrzeżenie

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Poniżej przypominamy, czego możecie się spodziewać. to intensywne opady śniegu z 20 lutego, udokumentowane przez Reporterów 24.

W Polsce zrobiło się biało - relacja Reporterów 24
W Polsce zrobiło się biało - relacja Reporterów 24Reporterzy 24

Autor: mar/map / Źródło: TVN Meteo, IMGW

Pozostałe wiadomości