Na Mazurach zagrzmi. Lepiej zrezygnować z żagli

Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy
Prognoza dla żeglarzy

W piątek nad całym krajem będzie padać, dlatego warunki do żeglowania nie będą specjalnie korzystne. Lepiej unikać Mazur - nad tamtejszymi wodami przejdą nawałnice.

Nad jeziorami przejdą nawałnice, dlatego wszyscy, którzy planowali piątkowe żeglowanie po jeziorach Mazurskich, powinni zmienić plany. Nie lepiej będzie nad jeziorem Zegrzyńskim. Tam też zagrzmi.

Najniższą temperaturę odnotujemy nad Mamrami, gdzie słupek rtęci podskoczy do 19 st. Najcieplej, 26 st., już tradycyjnie, będzie nad jeziorem Zegrzyńskim.

Co nad Bałtykiem?

Na wybrzeżu zachodnim wiatry będą się wahać od 3 do 7 st. w skali Beauforta. Najmocniej może powiać w Ustce. Popada jedynie w Kołobrzegu. 16 st. C wskażą termometry w Kołobrzegu, 17 st. - w Miedzyzdrojach, w Ustce i na jeziorem Miedwie.

Nad wschodnią częścią wybrzeża możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Przejdą one w pasie od Łeby po Krynicę Morską. Siła wiatrów nie powinna przekraczać 5 st. w skali Beauforta, choć w samej Łebie może siegnąć nawet 7 st. Na wschodzie będzie nieco cieplej - od 17 st. C w Sopocie i w Łebie do 18 st. w Jastarni i w Krynicy Morskiej.

Wietrznie także nad Bałtykiem

Najcieplej będzie nad wodami Bałtyku wschodniego, gdzie na pływających czekają 22 st. C. Poza stosunkowo wysoką temperaturą, czekają na nich także najlżejsze wiatry.

Nad Bałtykiem środkowym będzie się rozpogadzać, temperatura wyniesie 17 st. C, a wiatry będą oscylować między 4-7 st. w skali Beauforta.

Z podobnymi warunkami pogodowymi spotkają się żeglujący po Bałtyku zachodnim, choć wiatry moga być tam minimalnie silniejsze.

Nad Cieśninami Duńskimi przelotnie popada. Słupek rtęci podskoczy do 18 st. C, a siła wiatrów wyniesie od 2 do 4 st. w skali Beauforta.

W Grecji podmuchy będą słabe

Wiatry wiejące nad Grecją nie powinny przekraczać 3 st. w skali Beauforta. Z dużym zachmurzeniem spotkamy się w Salonikach, z niewielkim na Korfu i w Atenach. Temperatury w Grecji sięgną 30 st. C.

W chorwackim Splicie wiatry osiągną do 5 st. w skali Beauforta. Nad pozostałą częścia kraju będa lżejsze.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości