Na Mazurach słońce i wiatr

Prognoza pogody dla żeglarzy, 1.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 1.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 1.09

Czwartkowa pogoda będzie rozpieszczała żeglarzy, ale tylko na jeziorach. Na Bałtyku powieje wiatr o sile dochodzącej do 5 stopni w skali Beauforta, ale będzie też deszczowo. Na Mazurach wiatr nieco słabszy. Za to można liczyć na wiele słonecznych chwil. W Grecji i Chorwacji pogodnie, gorąco i wietrznie.

W czwartek na Bałtyku zachodnim i wschodnim wiał będzie zachodni wiatr o sile 3-5 stopni w skali Beauforta. We wschodniej części żeglarzom powieje nieco słabiej (2-3 stopnie w skali Beauforta) z południowego zachodu. Tam też może popadać przelotnie deszcz. Chłodno, od 16 st. C do 18 st. C.

Na wodach Cieśnin Duńskich można spodziewać się 17 st. C i sporego zachmurzenia. Wiał będzie wiatr z południowego zachodu o sile do 4 stopni w skali Beauforta.

Wiatr w żaglach

Żeglarze pływający po przybrzeżnych wodach Bałtyku muszą się przygotować na sporą dawkę deszczu i wiatru. W Kołobrzegu, Ustce, Łebie, Jastarni wiał będzie wiatr z zachodu o sile do 5 stopni w skali Beauforta. Nieco słabiej w Krynicy Morskiej, do 4 stopni w skali Beauforta. W Międzyzdrojach oraz w Sopocie powieje z północnego zachodu. Na termometrach od 16 st. C w Łebie C do 18 st. C.

Na jeziorach 4 w skali Beauforta

Na mazurskich jeziorach słońce, chociaż chwilami można spodziewać się przelotnego deszczu. W czwartek powieje z zachodu o sile do 4 stopni w skali Beauforta na Śniardwach i Mamrach. Nieco słabiej, do 3 stopni, na Tałtach i Jeziorze Nidzkim.

Nad Zalewem Zegrzyńskim będzie świeciło słońce. W czasie dnia pojawić się może nieco więcej chmur. Wiał będzie wiatr z zachodu nie przektraczający 3 stopni w skali Beauforta. Na Jeziorze Solińskim ciepło, 22 st. C. Będzie wiało z zachodu o sile 3 stopni w skali Beauforta.

Na Cykladach, Sporadach i Korfu wietrznie

Na Sporadach oraz Cykladach wiał będzie wiatr z północy o sile nie przekraczającej 5 stopni w skali Beauforta. W Atenach powieje z południa, zdecydowanie słabiej, 1-3 stopnie w skali Beauforta. Natomiast na Korfu (2-5 stopni w skali Beaufoeta) oraz w okolicach Saloników (2-4 stopnie w skali Beauforta) wiał będzie w czwartek północno zachodni wiatr. Będzie upalnie, od 29 st. C do 34 st. C. Przez cały dzień utrzymywała się będzie piękna, słoneczna pogoda. Jedynie w okolicach Korfu mogą pojawić się niewielkie chmur.

Słaby wiatr w Chorwacji

W Zadarze oraz w Splicie wiał będzie w czwartek wiatr z południowego zachodu, 2-3 stopnie w skali Beauforta. Z podobną siłą wiał będzie południowy wiatr w okolicach Dubrownika. Nieco słabiej w Rijece, 1-2 stopnie. W ciągu dnia na chorwackim niebie może pojawić się nieco chmur. Będzie bardzo ciepło, 29-30 st. C.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości