Najnowsze

Na ładną pogodę poczekamy do soboty

Najnowsze

W tym tygodniu będzie też ładnie

W ciągu nadchodzących kilku dni pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie. Synoptycy zapowiadają deszcze, burze, porywiste wiatry, ale i sporo przejaśnień. Nie zabraknie w Polsce miejsc, w których cieszyć się będziemy prawdziwie letnimi temperaturami. Ładnie ma być zwłaszcza w sobotę.

Najbliższe dni będą pod względem pogody naprawdę zróżnicowane.

Środa w całym kraju będzie pochmurna i deszczowa, ale nie zabraknie i przejaśnień. Poza przelotnym deszczem mogą wystąpić i burze. Zagrzmi, lokalnie, na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu.

- Spodziewamy się ilości deszczu równej 5-10 mm - podaje synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWĄ PROGNOZĘ NA ŚRODĘ Czwartek: burze na Mazurach W czwartek nad krajem utrzymywać się będą przelotne deszcze. Na Mazurach pojawią się także lokalne burze. Wartości najwyższych temperatur będą oscylować między 15 st. C na Pomorzu a 20 st. na Podkarpaciu. Prędkość wiatru, umiarkowanego i dość silnego, południowo-zachodniego, sięgnie nawet 70 km/h. W piątek na zachodzie pogodnie W województwach zachodnich szykuje się bardzo pogodny piątek. Na pozostałym obszarze kraju nie obejdzie się bez przelotnego deszczu. Lokalne burze zdarzyć się mogą na Podlasiu.

Najwyższe temperatury powietrza nie będa specjalnie wysokie. Wyniosą od 16 st. C na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunku zachodniego, będzie umiarkowany i dość silny. Okresami jego prędkość wyniesie 60 km/h.

W sobotę nawet 25 st. C Na początku weekendu nareszcie pogoda poprawi się w całym kraju.

Temperatury maksymalne zawahają się od 17 st. C na Podlasiu do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, wiejący z kierunku zachodniego będzie słaby i umiarkowany.

Niedziela: ładnie tylko na wschodzie

Niestety dobra pogoda utrzyma się w niedzielę tylko na wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze przelotnie popada. Nie wykluczone będą też burze.

Niedziela okaże się najcieplejszym dniem tego tygodnia. 21 st. C na Podlasiu i aż 28 st. C na Dolnym Śląsku - tyle wyniosą maksymalne temperatury. Wiatr, słaby i umiarkowany, a w burzach porywisty, powieje z kierunku południowo-wschodniego, skręcającego na zachodni.

Autor: map/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości