Najnowsze

Na jeziorach cieplej niż nad Bałtykiem

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 20.06
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 20.06

W środę wypoczywających w nadmorskich i mazurskich kurortach czeka urozmaicona pogoda. Późnowiosenne słońce od czasu do czasy przykryją chmury, z których słabo popada. Chłodniej będzie nad morzem niż na jeziorach, m.in. za sprawą wiatru dochodzącego do 40 km/h.

W krainie Wielkich Jezior Mazurskich temperatura będzie umiarkowana, od 19 st. C w rejonie Giżycka, Mrągowa i Mikołajek do 24 st. C w Gołdapi. Powieje z prędkością od 10 do 20 km/h z północnego wschodu.

Wybierając się na łódkę, warto zabrać sztormiak, bo synoptycy oprócz słońca zapowiadają przelotne opady deszczu. Woda w jeziorach nagrzana jest aktualnie do 16-17 st. C.

Bez szans na długie opalanie

Cieplejszy od jezior jest Bałtyk. Na zachodnim wybrzeżu jego temperatura wynosi nawet 18 st. C. Można by pokusić się o kąpiel, gdyby nie temperatura powietrza i kapryśna aura, zapowiadana na środę. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 15 st. C m.in. w okolicy Helu i Jastarni, do 18 st. C w Międzyzdrojach, Mielnie i Trójmieście.

Nie ma co liczyć wielogodzinne wylegiwanie się na plaży. Oprócz słońca synoptycy zapowiadają sporo deszczowych chmur. Dodatkowo powieje dość silnie z północnego wschodu z prędkością do 45 km/h.

Autor: mm/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości