Najnowsze

Na horyzoncie widać poprawę pogody

Najnowsze

Tomasz Zubilewicz o pogodzie
tvn24Tomasz Zubilewicz o pogodzie

Najbliższe dni będą dobrym przykładem "pogody w kratkę". Po deszczowym końcu tygodnia od wtorku będzie się wypogadzać, a od środy zrobi się nieco cieplej.

W najbliższej dobie Polska znajdzie się na skraju niżu znad Finlandii. Pozostaniemy w zasięgu napływającego z północnego zachodu wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Ciśnienie początkowo wzrośnie, a później zacznie spadać.

Koniec tygodnia z deszczem

Noc z soboty na niedzielę będzie pogodna tylko na Mazurach i Suwalszczyźnie - na pozostałym obszarze prognozuje się opady deszczu. W ciągu dnia ich strefa rozciągnie się na cały kraj. Niebo okaże się pochmurne. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie umiarkowany. Osiągnie prędkość dochodzącą do 35-50 kilometrów na godzinę. Powieje z południowego zachodu.

Rozkład temperatury w najbliższych dniach (ventusky.com)
Rozkład temperatury w najbliższych dniach (ventusky.com)Ventusky.com

W poniedziałek deszcz ze śniegiem

Na południu, wschodzie i częściowo w centrum kraju wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego zachodu.

Wreszcie pogodnie we wtorek

W prawie całym kraju niebo pozostanie pogodne - jedynie na Na Pomorzu przelotnie popada. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorekTVN Meteo

Cieplejsza środa

Na Pomorzu wystąpią przelotne opady deszczu. Na Suwalszczyźnie prognozuje się, że popada deszcz ze śniegiem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

W czwartek mokro na Pomorzu

Jedynie na Pomorzu pojawią się przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Słupki rtęci podskoczą maksymalnie do 6 st. C na Suwalszczyźnie, a do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na środę i czwartekTVN Meteo
Rozkład opadów w najbliższych dniach (ventusky.com)
Rozkład opadów w najbliższych dniach (ventusky.com)Ventusky.com

Autor: ao/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości