Na horyzoncie już koniec lata

Długoterminowa prognoza pogody (TVN Meteo)
Długoterminowa prognoza pogody (TVN Meteo)
Długoterminowa prognoza pogody (TVN Meteo)

W końcówce wakacji czekają nas dość przyjemne temperatury. Będzie sporo ciepłych dni, ale nie liczcie na upały. Najwyższe wartości synoptycy prognozują na najbliższą niedzielę - wtedy termometry pokażą nawet 31 stopni. Niestety, na koniec sierpnia prognozowane są temperatury przypominające o nieuchronnym końcu lata.

Po minionych kiku chłodniejszych dniach będzie się stopniowo ocieplać. Najwyższe temperatury odnotują zachodnie regiony - w połowie tygodnia wzrosną do 26-28 st. C. Chłodniej będzie na wschodzie, choć tam też wartości pójdą w górę - do 19-21 st. C.

Ciepły koniec tygodnia

W piątek i sobotę niewielka będzie różnica temperatur między najcieplejszymi i najchłodniejszymi regionami - 26 st. C odnotują południowe obszary, a 22-23 st. C północne i północno-wschodnie.

Jako najcieplejszy dzień w końcówce sierpnia zapowiada się najbliższa niedziela - termometry pokażą wtedy od 26 do 31 st. C.

Kontrasty między regionami

Początek kolejnego tygodnia również będzie bardzo ciepły - w niektórych miejscach temperatura wyniesie 29 st. C w poniedziałek i 26 st. C następnego dnia. Wzrosną jednak różnice wartości między regionami - najchłodniejsze odnotują w tych dniach 21 i 19 st. C.

Środa, zwłaszcza w porównaniu z gorącą niedzielą, przyniesie spore ochłodzenie - będzie tylko od 16 do 22 st. C.

Ochłodzenie w końcówce

Następne dni to przyjemne temperatury oscylujące wokół 27-28 st. C w części regionów kontrastujące z nieco mniej przyjemnymi wartościami 18-20 st. C w najchłodniejszych obszarach.

Potem będzie się ochładzać - w niedzielę termometry pokażą od 18 do 25 st. C, a we wtorek już tylko od 15 do 20 st. C. Do końca lata pozostaną jeszcze ponad trzy tygodnie, ale te dni dobitnie o nim przypomną.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości