Na horyzoncie 35-stopniowy upał, ale też gradobicia

Tomasz Wasilewski o pogodzie w nadchodzących dniach
Tomasz Wasilewski o pogodzie w nadchodzących dniach
TVN 24
TVN 24Tomasz Wasilewski o pogodzie w nadchodzących dniach

Przed nami pogodowy miszmasz. Do weekendu nad Polską znajdować się będzie sporo chmur, które przyniosą m.in. burze. Od piątku do Polski wkroczą upały.

We wtorek pogoda nikogo nie rozpieści. Będzie pochmurno i deszczowo. Ponadto na wschodzie miejscami pojawią się burze, podczas których spadnie do 15 l/mkw. deszczu.

Temperatura powietrza wyniesie od 20 st. C na północy i zachodzie kraju do 23 st. C w centrum Polski.

Utrudnieniem stanie się umiarkowany wiatr, który podczas burz będzie silny i osiągnie wartość dochodzącą do 80 km/h.

W środę do 24 st. C

Pogoda w środę również nie będzie wymarzona. Pochmurna aura z niewielkimi przejaśnieniami sprawi, że staniemy się przygnębieni. Niemal wszędzie może przelotnie popadać (opady ominą jedynie centrum kraju), a na północnym i południowym wschodzie nawet zagrzmieć.

W najcieplejszym momencie dnia na termometrach odnotujemy od 20 st. C na wschodnim Pomorzu i Warmii do 24 st. C w centrum kraju.

Na północy uciążliwy stanie się dość silny wiatr, który w burzach osiągnie prędkość do 80 km/h.

Od czwartku cieplej

Pogodnie zacznie się robić dopiero od czwartku. Tego dnia jedynie mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogą narzekać na pochmurną aurę. W tych rejonach spodziewamy się większego zachmurzenia i słabych opadów deszczu.

Zrobi się też cieplej. Zanotujemy od 22 st. C na Podlasiu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr nie powinien nam się dawać we znaki.

Pogody piątek

Piątek będzie bardzo przyjemny. Dzień na ogół zapowiada się słonecznie, więcej chmur spodziewamy się jedynie na Podlasiu.

Do naszego kraju wkroczy upał. Powyżej 30 st. C odnotujemy przede wszystkim na Dolnym Śląsku. Najniższe wartości spodziewane są na Podlasiu, gdzie przewidujemy 25 st. C.

Sobota bardzo gorąca

W ciągu dnia na zachodzie pojawią się opady deszczu i burze, które będą przemieszczać się w głąb kraju. Podczas wyładowań popada do 30 l/mkw. deszczu. Niewykluczone są gradobicia. Podczas burz porywy wiatru sięgną 100 km/h.

Pogodnie i bez opadów przez cały dzień będzie jedynie na południowym wschodzie.

Synoptycy zapowiadają, że 31 st. C będzie w centrum kraju. Na Podkarpaciu słupki rtęci sięgną 35 st. C. Najchłodniej będzie na Pomorzu, gdzie spodziewamy się 25 stopni.

Grad w niedzielę

W niedzielę deszczowe chmury zawisną na wschodzie i południu kraju. Spadnie z nich do 15 l/mkw. deszczu. Poza tym na Podkarpaciu zagrzmi. Burze przyniosą opad deszczu do 30 l/mkw., grad oraz porywy wiatru do 100 km/h.

Ładny poniedziałek

W poniedziałek nie przewidujemy żadnych utrudnień związanych z pogodą.

Autor: AD/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shuttrstock

Pozostałe wiadomości