Na horyzoncie 20 stopni. Cieplej już od wtorku

Prognoza pogody na 16 dni (TVN Meteo)
Prognoza pogody na 16 dni (TVN Meteo)
Prognoza pogody na 16 dni (TVN Meteo)

Po niezbyt udanej pogodzie w święta możemy liczyć na szybką poprawę. Już od wtorku zacznie się ocieplać, a do końca tygodnia czeka nas sporo pogodnych i ciepłych dni. W drugiej połowie miesiąca temperatury mogą się nieco wahać, ale od następnego weekendu synoptycy prognozują większe ocieplenie, szczególnie na południu Polski. Pod koniec kwietnia termometry mają tam pokazać 20 st. C.

Świąteczny poniedziałek będzie dość pogodny, tylko na zachodzie po południu może popadać. Poprawa pogody będzie zachęcać do spacerów, ale lepiej się na nie ciepło ubrać, bo temperatury pozostaną jeszcze niskie. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Na północnym zachodzie będzie dodatkowo dość silnie wiać, w porywach nawet do 65km/h.

Już od wtorku ocieplenie

Tuż po świętach ociepli się o kilka stopni. Temperatury maksymalne na Suwalszczyźnie i Podlasiu wzrosną do 9 st. C, a na na Dolnym Śląsku sięgną 16 st. C. W większości kraju będzie pogodnie, ale mieszkańcy Pomorza i zachodnich terenów muszą liczyć się z opadami deszczu. Może dość silnie wiać z południowego zachodu, w porywach do 65km/h.

Jeszcze przyjemniejsze temperatury czekają nas w kolejne dwa dni. W środę termometry pokażą od 12 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. W czwartek najchłodniej, 11 st. C, będzie na Pomorzu, a najwyższą wartość, 17 st. C, odnotuje Małopolska. W większości kraju utrzyma się pogodne niebo, ale parasole przydadzą się w środę na Pomorzu, a w czwartek w zachodnich województwach.

Mokry piątek. W weekend znowu cieplej

Pod koniec tygodnia pogoda lekko się pogorszy. W piątek prawie w całym kraju będzie przelotnie padać, pogodnym wyjątkiem pozostanie tylko Dolny Śląsk. W porównaniu do poprzednich dni temperatury lekko się obniżą. Najmniej, 10 st. C, będzie na Suwalszczyźnie, na najcieplejszym Dolnym Śląsku będzie o pięć kresek więcej.

Najbliższy weekend zapowiada się jednak ciepło. Zwłaszcza w sobotę będziemy mogli liczyć na dość wysokie temperatury: od 11 do 18 st. C. W niedzielę termometry pokażą od 9 do 16 st. C.

Nawet 20 st. pod koniec kwietnia

Na początku przyszłego tygodnia wartości temperatur będą się utrzymywać w okolicach 6-7 st. C dla najchłodniejszych obszarów kraju, czyli Pomorza i Wybrzeża. Najwyższe wartości, 14-16 st. C, odnotuje południe kraju, szczególnie Małopolska.

Niezbyt przyjemnie zapowiada się druga część przyszłego tygodnia. W czwartek i piątek się ochłodzi - w najcieplejszych godzinach dnia będzie zaledwie od 9 do 12 st. C.

Jednak już od soboty 21 kwietnia temperatura znowu zacznie rosnąć - bardziej dynamicznie na południu, a wolniej na Pomorzu. W niedzielę ma wynieść od 8 do 17 st. C, a we wtorek 20 kwietnia od 10 do 20 st. C.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości