Najnowsze

Na Capri powiało jak w huraganie. Prędkość wiatru sięga 225 km/h

Najnowsze

Wietrznie w całym basenie Morza Śródziemnego

Silny wiatr, wiejący w wielu rejonach Włoch, był w piątek przyczyną kilku wypadków i wyrządził liczne szkody. Czterech pasażerów promu w pobliżu Sycylii odniosło obrażenia w rezultacie uderzenia wysokiej fali. Na Capri morskie fale osiągały trzy metry wysokości.

Na promie, płynącym z Mesyny do Salerno, fala uderzyła w dziób jednostki, wybijając szyby w restauracji. Cztery osoby zostały lekko zranione przez odłamki; pomocy udzielił im lekarz na pokładzie.

Toskania: wykolejony pociąg

W mieście Lucca w Toskanii wykoleił się pociąg, ponieważ na torach leżały poprzewracane przez wiatr drzewa.

Nikt spośród małej liczby pasażerów nie odniósł obrażeń.

Sardynia: 225 km/h

Z powodu bardzo silnego wiatru wstrzymana jest komunikacja z Sardynią. Szalejący w północnych portach wiatr nie pozwala na odprawę promową, wodolotową i samolotową.

Wiatr niszczył winnice, zrywał dachy domów i łamał gałęzie drzew. Strażacy wyjeżdżali do akcji kilkaset razy.

Meteorolodzy wyliczyli, że porywy wiatru osiągały prędkość 225 km/h, a na morzu 111 km/h.

Korsyka: 400 strażaków w akcji

Na Korsyce porywy wiatru osiągały prędkość 200 km/h. Powalały drzewa i zrywały linie energetyczne. 200 gospodarstw domowych pozostaje tam bez prądu. Na okrągło pracuje 400 strażaków, by usunąć skutki niszczycielskiego żywiołu

Regionalne linie lotnicze Air Korsyka odwołały loty do Paryża, Marsylii i Nicei. Lotniska pozostają zamknięte, a żegluga morska zawieszona.

Capri: fale do trzech metrów

Na wyspę Capri w piątek rano nie dotarła prasa i podstawowe towary transportowane przez prom. Na wyspę przybyło jedynie 70 osób, które na co dzień tam pracują. Przypłynęły katamaranem.

Fale u brzegu sięgają trzech metrów wysokości, a woda wdziera się do portowych barów i restauracji, całkowicie przykrywając plażę. Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tysiące w portach

Z powodu silnego wiatru, prawie tysiąc osób pozostaje w porcie Civitavecchia w centralnej części włoskiego wybrzeża.

Problemy z komunikacją miały też wyspy Elba i Pantelleria.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem wydane przez wojskową agencję meteorologiczną obowiązują dla niemal całego obszaru Włoch.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: PAP, ilmessaggero.it

Pozostałe wiadomości