Najnowsze

Na Antarktydzie szukają listonosza. Warunek: musi lubić pingwiny

Najnowsze

Pingwiny cesarskie zagrożone wyginięciem przez topnienie lodów na Antarktydzie
NOAAPingwiny cesarskie zagrożone wyginięciem przez topnienie lodów na Antarktydzie

"Czy chciałbyś kąpać się tylko raz w miesiącu, mieszkać towarzystwie zaledwie trzech osób i 2000 śmierdzących pingwinów?". Tak zaczyna się ogłoszenie o pracę brytyjskiej placówki pocztowej Antarctic Heritage Trust. Szukają listonosza, który zamieszkałby na Anktartydzie na okres pięciu miesięcy.

Antarctic Heritage Trust poszukuje czterech pracowników sezonowych, kótrzy chcieliby spędzić lato na Antarktydzie (listopad-marzec) w Porcie Lockroy. Pensja od 1 do 1,5 tys. funtów, w zależności od doświadczenia w branży. A praca do najłatwiejszych nie należy.

Obowiązki listonosza

Średnia temperatura latem wynosi tam -15 st. C. Zadania listonosza są niestandardowe. Oprócz segregowania poczty musi "umieć nosić ciężkie paczki po śliskich skałach i w grząskim śniegu, manewrując pomiędzy stadem pingwinów", czytamy w ogłoszeniu. Do jego obowiązków należy także prowadzenie sklepu, muzeum i przeprowadzanie drobnych konserwacji.

Każdego dnia na Antarktydę przybywają jeden lub dwa statki z turystami. W sumie w sezonie kontynent odwiedza około 18.000 zwiedzających. Pracownicy urzędu pocztowego muszą obsłużyć 70 tys. sztuk poczty w całym sezonie.

Podania o pracę należy przesłać do Antarctic Heritage Trust do dnia 27 lutego. Mogą aplikować ludzie wszystkich narodowości.

Autor: mar/mk / Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości