Najnowsze

Może być ślisko. Prognoza zagrożeń na kolejne dni

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
tvnmeteo.plPrognoza pogody na poniedziałek

Deszcz i deszcz ze śniegiem, padający w części Polski i zapowiadany na kolejne dni, może zamarzać i powodować gołoledź. Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał w związku z tym orientacyjne prognozy zagrożeń.

Niskie temperatury plus pojawiające się i zapowiadane w znacznej części kraju na kolejne dni opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu stwarzają zagrożenie gołoledzią.

Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami, które sprawią, że nawierzchnia zrobi się śliska.

Prognoza zagrożeń

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewa się wydania alertów pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

W województwach: dolnośląskim i opolskim opady pojawią się już po południu, w śląskim wieczorem, natomiast w małopolskim i podkarpackim - w nocy.

Alerty mają obowiązywać od godziny 7.30 we wtorek do środowego poranka.

Orientacyjna prognoza ostrzeżeń IMGW na wtorekIMGW

Groźnie w środę

Aura może być niebezpieczna także w środę. W województwach: dolnośląskim i opolskim prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Ostrzeżenia mogą obowiązywać od godziny 7.30 we środę do czwartkowego poranka.

Prognoza ostrzeżeń na środęIMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Prognoza zagrożeń to "orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego".

Autor: kw,anw,sc,dd/map,aw,rzw / Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Visualhunt

Pozostałe wiadomości