Najnowsze

Motyla noga, co za piękności!

Najnowsze

Motyle w Waszych obiektywach

Znów okazaliście się bacznymi obserwatorami przyrody. Tym razem w obiektywy Waszych aparatów "wpadły" przepiękne motyle. Oto barwni mieszkańcy pól i łąk na zdjęciach z Kontaktu Meteo.

Jego urokowi trudno się oprzeć. To sam paź królowej, uważany za jednego z najpiękniejszych owadów. Jego uroda stała się dla niego przekleństwem - często pada łupem kolekcjonerów. My wolimy podziwiać jego wdzięki w naturze albo na takich zdjęciach:

Ta biała piękność to szewnica miętówka, nocny motyl z rodziny niedźwiedziówkowatych. Jej wieczorowy strój to puszysta "etola" wokół głowki i białe tylne skrzydła w delikatne czarne kropki.

Pewnie poznajecie tego stałego bywalca łąk i pól. To czerwończyk żarek, który lubuje się w szczawiu i rdestach. Łatwo poznać go po złocisto-czerwonych skrzydłach z czarnymi plamkami i wąską czarną obwódką.

Rusałka pawik to jeden z najczęściej spotykanych motyli w Polsce. Na brązowo-czerwonych skrzydłach ma charakterystyczne "pawie oczka". Te plamki to mechanizm obronny. Imitując oczy, sugeruje ewentualnemu napastnikowi, że czai się tutaj groźny drapieżnik.

Poznajcie perłowca malinowca. Pomarańczowe skrzydła z ciemnymi pasami świadczą o tym, że to samiec. Skrzydła samic są żółto-oliwkowe.

Autor: //ms / Źródło: Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości