Najnowsze

Morze zagraża mieszkańcom. "Zbieg pogodowych okoliczności"

Najnowsze

Do zdarzenia doszło w Shibganj w Bangladeszu
Do zdarzenia doszło w Shibganj w BangladeszuGoogle Maps
wideo 2/18

Za każdym razem, kiedy na wybrzeżu argentyńskiego Las Toninas pojawia się burza, mieszkańcy obawiają się o swoje domy. Z powodu wysokich fal i silnego wiatru dochodzi do erozji plaży, a woda dociera do budynków mieszkalnych.

Z powodu burzy i silnych, południowo-wschodnich porywów wiatru, które pojawiły się piątek w Las Toninas w Argentynie, doszło do wzmożonej erozji wybrzeża. Plaże zostały zniszczone, a wiele pobliskich domów jest zagrożonych zawaleniem.

Nie mają falochronów

Mieszkańcy wybrzeża twierdzą, że jedynie podczas wyjątkowo silnych sztormów, takich jak w piątek, dochodzi do podobnych sytuacji.

- Cóż, to był w zasadzie idealny zbieg pogodowych okoliczności. Aura sprawiła, że morze uderzyło w nas bardzo mocno. Ale głównym problemem jest to, że nie mamy falochronów, aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom i uchronić się przed morzem - opowiadali mieszkańcy regionu.

Jak twierdzą, w ich przypadku, zalewanie morskimi falami nie jest konsekwencją rosnącego poziomu wód na świecie.

- Morze w końcu ustępuje, więc to nie jest przypadek zmian klimatycznych, kiedy nas zalewa i musimy uciekać. Nie, nie. Morze nas nie atakuje, ono wciąż się cofa. Kiedy jest odpływ, morze znajduje się dwie przecznice od naszych domów - mówią mieszkańcy wybrzeża.

Z uwagi na niepewną sytuację, władze miasta rozważają ewakuację mieszkańców.

Autor: kw / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości