Najnowsze

Mokro nad wodą. Usłyszymy też grzmoty

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów  nadmorskich oraz mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich oraz mazurskich

Sobotnia aura nie zadowoli osób, które zdecydowały się na wypoczynek na Mazurach lub nad morzem. Według najnowszych prognoz, sobota upłynie pod znakiem burz, choć nie zabraknie przejaśnień.

Na Mazurach słońce będzie przeplatać się z chmurami, mocnymi przelotnymi opadami i burzami. Synoptycy zapowiadają wyładowania oraz silny wiatr. Temperatura będzie oscylować wokół 30 st. C. W Olsztynie słupki rtęci pokażą 31 st. C.

Ciepła woda

Ci, którzy zdecydują się na kąpiel, nie przeżyją dużego szoku termicznego. Temperatura wody w większości ośrodków przekroczy 20 st. C, a w Augustowie, Ełku i Mikołajkach pokaże 24 kreski. C. Wiatr powieje z południowego wschodu z prędkością 7-10 km/h, ale podczas burz jego porywy będą dużo silniejsze.

Nad Bałtykiem w kratkę

Wypoczywający nad Bałtykiem nie mogą liczyć na prawdziwie wakacyjne warunki. W sobotę pogoda będzie raczej w kratkę. Intensywne słońce będzie występować na zmianę z zachmurzeniem, przelotnymi opadami i burzami, które mogą mieć gwałtowny przebieg.

Będzie bardzo ciepło, ale nie aż tak upalnie jak nad jeziorami. Większość kurortów morskich w cieniu odnotuje 23-25 st. C. Rekordzistką będzie Krynica Morska, gdzie słupki rtęci mogą pokazać nawet 30 st. C. Najwyższa temperatura wody (20 st. C), w pozostałych miejscach wyniesie 17-18 st. C

Autor: adsz/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości