Najnowsze

Mokro i ślisko. Na wschodzie śnieg na drogach

Najnowsze

Warunki drogowe na czwartek
Warunki drogowe na czwartek

Utrzymują się niesprzyjające warunki na polskich drogach. We wschodnich regionach sypie śnieg, który sprawia, że drogi robią się śliskie. W centrum opady są mieszane, a na zachodzie przeważa deszcz, który grozi gołoledzią w późniejszych godzinach.

Po godz. 12.00 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Wschód śnieżny i śliski

Kierowcom dają się jednak we znaki opady. We wschodniej Polsce - na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu jazdę utrudnia padający śnieg.

W niektórych regionach padający śnieg spowodował, że na drogach zrobiło się ślisko. Kierowcy musza szczególnie uważać w województwach: warmińsko-mazurskim (dk 16 na odc. Mikołajki - Orzysz), podlaskim (dk 8 odc. Augustów - Nowe Jeżewo, dk 61 odc. Augustów - Grajewo, dk 19 w granicach województwa), mazowieckim (dk 62 i 63 na odcinkach. Sokołów Podlaski – gr. woj. podlaskiego), małopolskim (dk 28, 87 i 75 w rejonie Nowego Sącza), podkarpacki na większoś

Deszcz i deszcz ze śniegiem

Na zachodzie, północy, południu i w centrum zmotoryzowani muszą się liczyć z przelotnymi opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. Tak jest na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim, Kujawach, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, w Małopolsce, na Ziemi Łódzkiej oraz Mazowszu.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA SYTUACJA NA ULICACH WARSZAWY

Będzie padać

Pozostała część dnia ma być pochmurna, wietrzna i wilgotna. Polska wciąż będzie pod wpływem dwóch stref opadów. Na wschodzie kraju nadal ma rządzić śnieg. Z prognozy pogody wynika, że może przybyć 5 cm białego puchu.

Na zachodzie gołoledź

Na zachodzie marznący deszcz oraz deszcz ze śniegiem nie tylko ograniczą widzialność, lecz także mogą doprowadzić do powstawania gołoledzi na jezdniach. Apelujemy do kierowców, aby dopasowali prędkość prowadzonych pojazdów do warunków panujących na drogach.

Autor: adsz,map/rs/bgr / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości