Najnowsze

Mokro i pochmurno. W weekend krótka odwilż

Najnowsze

Pod koniec tygodnia nieznacznie się ociepli

W bitwie o Polskę pomiędzy ośrodkami wysokiego i niskiego ciśnienia, zwycięży niż. To on przez najbliższe kilka dni kształtować będzie pogodę w naszym kraju. Przyniesie krótkie ocieplenie i przelotne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem.

Polska znajdzie się pod wpływem niżu Fabienne z centrum nad Północnym Atlantykiem, w strefie kolejnego, przemieszczającego się z zachodu na wschód ciepłego frontu atmosferycznego.

Do Polski zacznie napływać cieplejsze powietrze z południa i południowego-zachodu. W związku z tym, w weekend czeka nas odwilż.

Zacznie mocniej wiać

Ze środy na czwartek pochmurno z przelotnymi opadami śniegu na wschodzie, a deszczu ze śniegiem w centrum i na zachodzie kraju. Opady będą marznące, więc na drogach pojawi się gołoledź.

Zimno, od -6 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany, chwilami silny, z prędkością do 50 km/h, który może powodować zawieje śnieżne.

W górach dosypie śniegu

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami, głównie na Pomorzu i Warmii. Poza tym ciąg dalszy opadów śniegu na wschodzie, i deszczu ze śniegiem na zachodzie kraju. W górach posypie mocniej, może spaść do 15 cm śniegu.

Na termometrach od -2 st. C na Podkarpaciu, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/godz., powodujący zawieje śnieżne, południowo-zachodni.

Dwudniowa odwilż

Kolejnego dnia nieznacznie się ociepli. W całym kraju temperatura powyżej zera. Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu, na Pomorzu Zachodnim śniegu z deszczem.

W weekend rozpogodzi się na północnym-wschodzie. W pozostałej części kraju nadal będzie padać, przy ujemnej temperaturze śnieg, przy dodatniej śnieg z deszczem. Od -1 st. C na wschodzie do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni.

Ochłodzenie od poniedziałku

Na początku przyszłego tygodnia zacznie wracać typowa zima. W całej Polsce powinniśmy spodziewać się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Ochłodzi się, termometry pokażą od -2 st. C na północnym-wschodzie do 3 st. C na Pomorzu Zachodnim. Będzie mocno wiać z południowego-zachodu.

Autor: ls/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości