Najnowsze

Młody niedźwiadek polarny czeka na imię.Stał się gwiazdą ogrodu zoologicznego

Najnowsze


Na Ziemi pozostało niewiele niedźwiedzi polarnych. Z tego powodu narodziny malucha we francuskim zoo są naprawdę wielkim wydarzeniem i powodem do radości. Teraz internauci mogą nadać niedźwiadkowi imię.

Niedźwiedzica polarna o imieniu FLocke była osiem lat temu gwiazdą w zoo w Norymbergii w Niemczech. Teraz sama urodziła małe niedźwiedziątko w zoo w Antibes we Francji i obie są teraz w centrum uwagi.

- Maleństwo nie ma jeszcze imienia. Wielu zwiedzających chciałobymu je nadać. Postanowiliśmy wspólnie wybrać z użytkownikami Facebooka na stronie Marineland Antibes - powiedział weterynarz z zoo, Manuel Garcia Hartmann.

Mama jest nauczycielką

Mały niedźwiedź polarny jest jeszcze nieporadny, ale powoli zaczyna naśladować ruchy jego mamy. Tak samo uczą się małe dzieci.

Niedźwiedź urodził się w nocy 26 listopada. Maluch ważył wtedy 500-800 gram. W marcu osiągnął wagę 20 kilogramów.

- Nie można dać się zwieść, niedźwiedzie polarne są i zawsze będą niebezpiecznymi zwierzętami. Młode wyglądają jak pluszowe misie, ale nimi nie są - powiedział Hartmann.

Wielkie wydarzenie

Narodziny niedźwiedzia polarnego są wielkim wydarzeniem. Na wolności pozostało ich tylko 50 tys. Ich życie zagrożone jest przez globalne ocieplenie i topnieniem lodu.

- Jest to gatunek flagowy dla ekosystemu Arktyki - powiedział Hartmann. - Niezależni naukowcy uważają, że rozmnażanie się tych zwierząt w ogrodach zoologicznych może zapewnić przetrwanie tego gatunku na świecie - dodaje.

Autor: mab/mk / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości