Najnowsze

Missouri wciąż wylewa

Najnowsze

Zdjęcie Missouri z 23.06

Powodzie nadal rozprzestrzeniają się w południowej części rzeki Missouri. 4 lipca satelita NASA uchwycił z góry obszar rozlanej wody. Zdjęcie zestawiono z obrazem zarejestrowanym 23 czerwca tego roku.

Aby łatwiej było zobaczyć stopnień podtopień zdjęcia zostały nieco podkolorowane. Użyto kombinacji światła widzialnego i podczerwieni, aby zwiększyć kontrast pomiędzy wodą a ziemią. Woda zyskała barwę ciemnogranatową. Chmury są jasne, niebiesko-zielone. Natomiast kolor ziemi, w zależności od pokrycia terenu, jest zielony lub brązowy.

Nieco dalej na południe

Oba zdjęcia pokazują zalane tereny wzdłuż koryta rzeki Missouri. Już na pierwszy rzut oka widać, że fotografia z lipca przedstawia dużo większy stopień podtopień. W północno-zachodniej części obrazu, Platte River woda ciągnie się pasem od północy w kierunku południa w północnej Nebrasce. Woda rozprzestrzeniła się także bardziej na południe w okolicach Kansas i Missouri.

5 lipca amerykański serwis hydrologiczny odnotował umiarkowane powodzie w pobliżu Nebraska City, Brownville oraz St. Joseph w Missouri. Mocniej rzeka wylała w Leavenworth w Kansas. Najwyższy poziom wody był w Plattsmouth i Rulo.

Takj wyglądała rzeka 23 czerwca / NASA

Autor: usa//ŁUD / Źródło: NASA

Pozostałe wiadomości