Najnowsze

Milion worków z piaskiem nie pomogło. Wielka woda już u bram Bangkoku

Najnowsze

EPAEwakuacja mieszkańców z przedmieść Bangkoku

Milion worków z piaskiem nie wytrzymało naporu wody, mknącej w kierunku centrum Bangkoku, stolicy Tajlandii. Kraj od końca lipca zmaga się z rekordową powodzią. Na skutek silnych monsunowych opadów deszczu zginęło już ponad 300 osób. Wiele miast, w tym słynąca z buddyjskich świątyń Ayutthaya, zostało całkowicie zalanych.

Dziesiątki tysięcy robotników zostało ewakuowanych z przemysłowego przedmieścia Bangkoku, Navanakorn, po przerwaniu bariery przeciwpowodziowej we wtorek rano.

Jeszcze dzień wcześniej rejon był suchy i uznany za bezpieczny przez tajski rząd. Wzbierająca woda dotknęła już 200 tys. pracowników fabryk na przedmieściach tajskiej stolicy.

Walka o każdą dzielnicę

Władze dyskutowały o zalaniu innych, nie tak ważnych dla przemysłu obszarów jak Navanakorn, poprzez otwarcie śluz na tamie, ale wtorek pokazał, że jest już za poźno.

Teraz trwa walka o ochronę obszaru Don Mueang, gdzie znajduje się jeden z głównych portów lotniczych Bangkoku.

Wielka fala zaleje Bangkok?

Fala powodziowa znajduje się aktualnie w dolnym biegu Chao Phraya, rzeki, która wpływa do morza w pobliżu stolicy Tajlandii. Władze kraju twierdzą, że opuści ląd i wpłynie do zatoki w ciągu najbliższego miesiąca.

Niskie ukształtowanie terenu wokół Bangkoku, stwarza poważne zagrożenie całkowitym zalaniem stolicy w ciągu najbliższych tygodni.

Autor: mm//ŁUD / Źródło: accuweather.com

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości