Najnowsze

"Miałam tak, że tyłam z powietrza". Samotna matka z chorą tarczycą walczy z nadwagą

Najnowsze

Kasia Oyedele, samotna matka z chorą tarczycą, bohaterką kolejnego odcinka "Czas na zmianę - Brzezińscy trenują".
Kasia Oyedele, samotna matka z chorą tarczycą, bohaterką kolejnego odcinka "Czas na zmianę - Brzezińscy trenują".

Kasia ma 40 lat i waży ponad 90 kg. Chciałaby schudnąć, ale to zadanie arcytrudne, bo czasu na ćwiczenia jako samotna matka ma niewiele. Dodatkowo cierpi na niedoczynność tarczycy, a ta choroba nie sprzyja gubieniu kilogramów. Zobaczcie jaką metodę chudnięcia opracowali dla niej Joanna i Dariusz Brzezińscy autorzy nowego programu "Czas na zmianę - Brzezińscy trenują".

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE? SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

Katarzyna Oyedele ma 40 lat. To mama samotnie wychowująca 2,5 letniego synka. - Intensywnie pracuję, mój dzień zaczyna się wcześnie rano - opowiada w programie "Czas na zmiany - Brzezińscy trenują" w TVN Meteo Active.

Dodatkowo zdiagnozowano u niej depresję, która przyczyniła się do nabrania masy. - Przestałam być aktywna, czasami nic nie jadłam, a czasami miałam napady obżarstwa - mówi bohaterka programu.

Kolejną przyczyną jej nadwagi jest choroba: niedoczynność tarczycy, przy której bardzo spowalniają procesy przemiany materii, a w konsekwencji bardzo szybko nabiera się kilogramów.

- Miałam tak, że tyłam z powietrza - wspomina Kasia, która aktualnie waży 96,2 kg, z czego 43,3 kg to sam tłuszcz. Obwód jej talii to 109 cm, a bioder 127.

Aeroby i dieta

Po przeprowadzonych testach Joanna i Dariusz Brzezińscy ułożyli Kasi dietę i plan treningowy.

- Jedyne co możemy zrobić, to rower, szybkie marsze i drobny slow jogging. Musisz poprawić się tlenowo i zacząć spalać tkankę tłuszczową - mówi Dariusz.

Ćwiczenia nie mogą być intensywne, żeby nie obciążać stawów. I tak Kasia codziennie o piątej rano wykonywała 40 minutowy trening aerobowy na rowerze stacjonarnym, a po południu uprawiała trolley walking, czyli trening aerobowy z wózkiem w tempie nordic walkingu.

Po dwóch tygodniach jej efekty były doskonałe. Nasza bohaterka schudła 6 kg, zgubiła 8 kg tłuszczu i zbudowała 2 kg mięśni. Dariusz zdecydował, że dołoży jej trening wzmacniający , który polega na ćwiczeniach w domu w technice Fit&Slide oraz na dodatkowych ćwiczeniach podczas nordic walkingu.

Zobacz jak bohaterka programu ćwiczyła z Dariuszem.

Trening z Dariuszem Brzezińskim w technice Fit&Slide
Trening z Dariuszem Brzezińskim w technice Fit&Slide
Nordic walking z Dariuszem Brzezińskim
Nordic walking z Dariuszem Brzezińskim

Zobacz metamorfozę Kasi. Obejrzyj cały program "Czas na zmiany - Brzezińscy trenują"

Czas na zmianę - Brzezińscy trenują. Odcinek 2.
Czas na zmianę - Brzezińscy trenują. Odcinek 2.

Autor: mar/rp / Źródło: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości