Najnowsze

Miał problem z założeniem buta. Teraz podnosi 130 kg

Najnowsze

Schudnij jak ja, metamorfoza Ryszarda Mielniczuka

Prawie 60-letni Ryszard Mielniczuk w ciągu trzech lat schudł 22 kg. Tłuszcz zamienił na mięśnie, podnosi 130-kilogramowe ciężary i startuje w zawodach. Jego najbliższym marzeniem jest pobiec w maratonie, a tym długofalowym i największym - dożyć 100 lat. Poznajcie historię jego metamorfozy w programie "Schudnij jak ja".

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Ryszard Mielniczuk jest kardiologiem. Ma 58 lat i waży 89 kg. Sprawnością dorównuje niejednemu nastolatkowi, ale nie zawsze tak było. Większość swojego dorosłego życia spędził, ciężko pracując. Nie miał czasu i siły na jakikolwiek ruch. Do tego jadł dużo i tłusto. W konsekwencji w wieku 55 lat ważył 112 kg i po trzyminutowym treningu o mało nie dostawał zawału.

- Miałem problem z założeniem buta, skarpety, z pochyleniem się, z przysiadem. Stawałem przed lustrem wciągałem brzuch, ale się nie udawało. Taka kluska ze mnie była, po prostu dramat - przyznaje Ryszard.

Metamorfoza

Impulsem do zmiany trybu życia były narodziny najmłodszej córki, teraz siedmiolatki.

- Nie chciałem być postrzegany jako dziadek - mówi. Postanowił zawalczyć o lepszy wygląd, zdrowie i dłuższe życie.

A początki nie były łatwe. Ryszard nie był w stanie zrobić kilku brzuszków, choćby jednej pompki czy skoczyć na skakance. Po 50 przysiadach przez tydzień nie mógł normalnie usiąść. Wciągnął się jednak w świat cross fitu i z każdym treningiem szło mu coraz lepiej.

- Chęć bycia sprawnym człowiekiem i tatą pchała go do przodu - mówi jego trener Maciej Janiszewski.

Kompleksowa zmiana

Oprócz wysiłku fizycznego postawił na lepsze odżywianie. Zaczął jeść o 50-60 proc. mniej. W konsekwencji tłuszcz zamienił na mięśnie, schudł 22 kg i stal się sprawnym, zdrowym człowiekiem. W martwym ciągu jest w stanie podnieść 130 kg. Startuje w biegach ulicznych i z przeszkodami. Jego marzeniem jest przebiec maraton przed 60. rokiem życia i żyć jak najdłużej dla swoich dzieci.

- Jak z tym dałem sobie radę, to z resztą też sobie dam - podsumowuje Ryszard, a jego dzieci dodają, że dzięki metamorfozie stał się innym człowiekiem: uśmiechniętym, pewnym siebie, szczęśliwym.

Autor: mar/map / Źródło: TVN Meteo Active