Najnowsze

"Miał być grill, będzie kulig". Majówka rozpoczęła się śniegiem

Najnowsze

"Atak zimy" na południu Polski
"Atak zimy" na południu Polski

Majówka za pasem, jednak pogoda na południu kraju zdecydowanie na to nie wskazuje. Mieszkańcy niektórych regionów Polski obudzili się dziś z białym, zimowym krajobrazem za oknami.

Na Kontakt 24 dostajemy od Was wiele materiałów, w których pokazujecie, jak wyglądają wasze miasta. Najczęściej określacie panującą na południu aurę jako "atak zimy".

"Zimowe" południe

Biało zrobiło się głównie w południowej części Opolszczyzny, na Dolnym Śląsku i na Przedgórzu Sudeckim. Jak zaznacza synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, śnieg, szczególnie w wyżej położonych regionach, sypał do południa. Później opady będą przechodzić w deszcz ze śniegiem.

Pod śniegiem są m.in. Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie, Jedlina-Zdrój, Bielawa i Polanica Zdrój z województwa dolnośląskiego, a także Nysa i Otmuchów z województwa opolskiego.

Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)
Prognozowane opady w najbliższych dniach (Ventusky.com)Ventusky.com

"Myślałem, że to sen"

Mieszkańcy południa zdecydowanie są zaskoczeni zimową aurą pod koniec kwietnia. "Myślałem, że to sen" - stwierdził Reporter 24 - Grzegorz. "Taki psikus na majówkę" - napisał inny użytkownik, roni69.

Ze względu na zbliżającą się majówkę ludzie mieli zupełnie inne plany. "Miał być grill, będzie kulig" - napisał Reporter 24 Marcin o sytuacji w Bielawie na Przedgórzu Sudeckim. "Zima zaskoczyła nie tylko drogowców" - stwierdził inny internauta (Zabkowice sl).

U Was też zrobiło się biało? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy. Wysyłajcie je na Kontakt 24.

hnmbn

Autor: zupi/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości