Najnowsze

Mgły, deszcz, ale też stopniowe ochłodzenie

Najnowsze

[object Object]
Będzie pochmurno, ale całkiem ciepłotvnmeteo.pl
wideo 2/8

Pochmurna i mglista aura utrzyma się przez kilka dni. Może też spaść słaby deszcz lub mżawka. Na ogół wiatr nie powinien sprawiać problemu, jednak spodziewajmy się, że okresami może powiać silniej.

Niedziela zapowiada się mglisto i pochmurno. W ciągu dnia od południa w głąb kraju powinny jednak wystąpić przejaśnienia. Na Pomorzu Zachodnim spadnie słaby deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z kierunków południowych, przeważnie słabo i umiarkowanie, ale okresami wiatr może przybrać na sile.

Może popadać

W poniedziałek na niebie zobaczymy duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Miejscami może być również mglisto. Na Pomorzu i Kujawach pojawią się słabe opady lub mżawki. Spadnie od jednego do pięciu litrów na metr kwadratowy deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum, do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, jednak okresami może powiać siniej.

We wtorek czeka nas duże i umiarkowane zachmurzenie. Pojawią się też opady przemieszczające się od zachodu w głąb kraju. Spadnie od 10 do 20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 w centrum, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południowego zachodu, głównie słabo i umiarkowanie, ale okresami wiatr okaże się silniejszy.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl

Chmury nie ustąpią

Pochmurno będzie również w środę. Pojawią się też większe przejaśnienia. Na zachodzie nie wystąpią opady,na pozostałym obszarze kraju spadnie do 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 9 st. C na Podlasiu, przez 10 st. C w centrum, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo i umiarkowanie powieje z kierunku zachodniego.

W czwartek możemy spodziewać się licznych mgieł i zamgleń. Pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna sięgnie od 8 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum, do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z południowego zachodu oraz okaże się słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na środę i czwartektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w następnych dniach
Prognozowana temperatura w następnych dniachVentusky.com
Prognozowane porywy wiatru w najbliższych dniach
Prognozowane porywy wiatru w najbliższych dniachVentusky.com

Autor: kw/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, ventusky.com

Pozostałe wiadomości