Najnowsze

Mgła sparaliżowała lotnisko w Buenos Aires. Na bardzo długie godziny

Najnowsze


Stolicę Argentyny spowiła gęsta mgła. Miejskie lotnisko nie funkcjonowało przez niemal cały dzień. Na pobliski port lotniczy przekierowano ponad 20 samolotów.

Port lotniczy Jorge Newbery w Buenos Aires w piątek 5 czerwca został zamknięty niemal na cały dzień (od rana do godz. 18 czasu lokalnego). Wszystko za sprawą gęstej mgły, która zmusiła władze do anulowania zaplanowanych lotów.

Większość lotów została odwołana, a ponad 20 samolotów, które miały wylądować na Jorge Newbery, przekierowano na lotnisko Ezeiza, które znajduje się po przeciwnej stronie miasta. W tym rejonie warunki pogodowe były dobre. Pasażerom oczekującym na Jorge Newbery pozostało jedynie poczekać, aż sytuacja się poprawi.

Tego typu utrudnienia na lotniskach w Buenos Aires zdarzają się stosunkowo często. Jednak mgła tak długa i uciążliwa, jak ta z piątku, występuje sporadycznie.

Trudne warunki drogowe

Gęsta mgła nie oszczędziła także kierowców. Władze Buenos Aires apelowały do nich o zachowanie dużej ostrożności. I nie robiły tego bez powodu. Argentyna ma bowiem jeden z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w wyniku wypadków samochodowych.

Autor: AD/kka / Źródło: buenosairesherald.com, ENEX

Pozostałe wiadomości