Najnowsze

Mazury - Wybrzeże 1:0. Burze przesądzają o wyniku

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 09.06
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich i mazurskich na dzień 09.06

W sobotę pogodowo wygrywają Mazury! Tamtejsze kurorty zanotują 20 st. C i więcej. Nie zabraknie sporej dawki słońca. A nad morzem synoptycy zapowiadają burze. Wybierając się na plaże warto uważnie obserwować niebo, w każdej chwili może zacząć grzmieć i padać.

Mazurscy żeglarze powinni być zadowoleni. Na sobotę synoptycy zapowiadają przyjemną temperaturę i słoneczne niebo w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich. Niebo od czasu do czasu przysłonią chmury, z których pokropi, ale nie ma się czego obawiać. Deszcz będzie krótkotrwały i niezbyt intensywny.

Na Mazurach przyjemnie

Przezorni żeglarze mogą wziąć na pokład kurtkę przeciwdeszczową lub sztormiak. Powieje od 12 do 15 km/h ze wschodu. Najprzyjemniejsza temperatura spodziewana jest w rejonie Olsztyna, Kętrzyna, Olecka, Gołdapi, Piszu, Mikołajek, Mrągowa i Giżycka: 22 st. C. W pozostałych kurortach mazurskich będzie chłodniej, ale temperatura nie spadnie poniżej 20 st. C.

Nad morzem burze

Gorzej zapowiada się pogoda nad morzem. W pasie od Trójmiasta po Rowy wystąpią burze z przelotnym deszcze. Dla pocieszenia dodamy, że jest też szansa na słońce, ale przy zapowiadanej zmiennej aurze lepiej nie planować długich spacerów. Porywy wiatru wyniosą od 20 do 25 km/h, ale w burzach będą silniejsze.

Na temperaturę wokół 20 st. C mogą liczyć mieszkańcy Trójmiasta i Pucka, a 21 st. C - Krynicy Morskiej. Pozostałe kurorty zanotują niższe wartości, od 17 do 19 st. C.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości