Najnowsze

Mazury: idealne warunki do żeglowania

Najnowsze

Prognoza pogody dla żeglarzy, 17.09
Prognoza pogody dla żeglarzy, 17.09

Żeglarzom na Mazurach pogoda nie odbierze frajdy z pływania. Nie tylko będzie wiał przyjemny wiatr z południa nie przekraczający 4 stopni w skali Beauforta, ale i przez cały dzień świecić będzie słońce. Podobnie dobrych wieści nie możemy przekazać bałtyckim wilkom morskim.

Na zachodnim Bałtyku powieje w sobotę wiatr z południowego wschodu o sile 3-6 stopni w skali Beauforta. Jeszcz mocniej będzie wiało w Cieśninach Duńskich. Tam żeglarze powinni spodziewać się 7 stopni. W pozostałych częściach morza powieje umiarkowany wiatr z południa. We wschodniej części nie przekroczy 3 stopni, a w środkowej 4 stopni w skali Beauforta. Chłodno, od 15 st. C do 18 st. C.

Wilki morskie mogą zmoknąć. Wszędzie padał będzie przelotny deszcz.

Na Wybrzeżu wiatr z południa

Na polskich wodach przybrzeżnych wiał będzie w sobotę wiatr z południa. Na zachodzie nie przekroczy 4 stopni w skali Beauforta. W czasie dnia zachmurzenie będzie wzrastać. Po południu synoptycy zapowiadają opady przelotnego deszczu.

Na wschodzie powieje nieco słabiej, 1-3 stopnie. Jedynie żeglarze w Łebie mogą spodziewać się 4 stopni w skali Beauforta. Temperatura nie przekroczy 20 kresek. Tam nie powinno padać.

Deszczu na Mazurach nie będzie

W sobotę na Mazurach padać nie będzie, chociaż na niebie moga pojawić się chmury. Wiał będzie wiatr z południa. Na Śniardwach oraz Mamrach jego siła osiągnąć może 4 stopnie w skali Beauforta. Na Jeziorze Nidzkim oraz na Tałtach nie przekroczy 3 stopni.Temperatura od 18 st. C do 20 st. C.

Tworzy to idealne warunki do żeglowania. Przed jesienią, warto wykorzystać ostatnie takie dni.

Zegrze, Miedwie i Solińskie

Deszcz może wystąpić nad Zalewem Zegrzyńskim. Tam termometry wskażą 20 st. C. Wiał będzie także wiatr z południa, 1-3 stopnie w skali Beauforta.

Nieopodal Szczecina, na Jeziorze Miedwie wiał będzie wiatr z zachodu o sile 2-4 stopni w skali Beauforta. Będzie deszczowo, ale ciepło, na termometrach pojawi się 21 st. C.

Nieco chłodniej będzie w południowo wschodniej Polsce. Na Jeziorze Solińskim 19 st. C. Wiał będzie bardzo słaby (1-2 stopnie) wiatr z zachodu. Będzie słonecznie.

6 stopni na Cykladach

Wiatr z zachodu powieje w sobotę w Salonikach oraz na Korfu. W pozostałych rejonach żeglarze powinni spodziewać się wiatru wiejącego z północy. Najszybciej sunąć będą po falach ci, którzy wybrali się w okolice Cyklad (do 6 stopni) oraz Aten (do 5 stopni). Niebo lekko zachmurzy się na Korfu. Będzie gorąco, od 27 st. C na Cykladach, 32 st. C w Salonikach i na Sporadach do 33 st. C w Atenach.

Słaby wiatr w Rijece i Splicie

Tylko w Dubrowniku wiał będzie zachodni wiatr. Na pozostałych wodach przybrzeżnych w Chorwacji powieje z południowego zachodu. 3-5 stopni w skali Beauforta powinni spodziewać się żeglujący w Zadarze. Nie popływają sobie żeglarze w Rijece oraz w Splicie, 1-2 stopnie. Będzie bardzo ciepło, od 29 st. C do 30 st. C.

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości