Mazurskie przystanie obmyje deszcz

Prognoza pogody dla żeglarzy, 29.06
Prognoza pogody dla żeglarzy, 29.06
Prognoza pogody dla żeglarzy, 29.06

W środę łodzie mazurskich żeglarzy skąpane będą w deszczu. Kapryśna pogoda zepsuć może przyjemność z żeglowania także na Jeziorze Solińskim. Jedynie bałtyckie wilki morskie będą miały szansę rozwinąć żagle.

Na Pomorzu lekko się zachmurzy. Bezchmurne niebo będzie jedynie nad Jeziorem Miedwie. Tam temperatura wzrośnie do 27 st. C.

Nad morzem temperatura od 21 st. C w Ustce, Łebie i Jastarni do 24 st. C w Sopocie. Wiatr z północnego wschodu powieje z siłą 2-3 stopni w skali Beauforta. Na 4 stopnie mogą liczyć żeglarze w Łebie i w Krynicy Morskiej.

Na jeziorach ciepło, wietrznie i deszczowo

W środę nie będzie padać jedynie nad Jeziorem Mamry. Nad pozostałą częścią Pojezierza, jak i w centrum kraju, spodziewać się należy opadów deszczu. Największe z nich wystąpią niedaleko Warszawy, nad Zalewem Zegrzyńskim. Ciepło, od 25 st. C do 26 st. C na Śniardwach. Najsilniej powieje z północy na Zalewie Zegrzyńskim, do 6 stopni w skali Beauforta. W pozostałym rejonie wiał będzie wiatr z północnego wschodu, 2-4 stopni w skali Beauforta.

Na Jeziorze Solińskim tylko 19 st. C. Przez cały dzień pochmurno i deszczowo. Wiatr północny dochodzący do 3 stopni w skali Beauforta.

Bałtyk lekko zachmurzony

Przyjemne warunki do żeglowania będą na Bałtyku. Wiatr na morzu powieje do 4 stopni w skali Beauforta. Na wschodnim Bałtyku temperatura wzrośnie do 25 st. C. Nieco chłodniej na pozostałej części wód, około 21 st. C.

Nieco bardziej zachmurzy się nad Cieśninami Duńskimi. Tam na termometrach 24 kresek. Powieje z południowego wschodu, 3-4 stopni w skali Beauforta.

W Grecji pochmurno, w Chorwacji słonecznie

Piękne słońce i wysokie temperatury będą sprzyjać żeglarzom na wodach chorwackich.. W przeważającej części kraju temperatura osiągnie 30 st. C. Najsilniej powieje z północy w Dubrovniku, 3-6 stopni w skali Beauforta. Nieco słabiej w Zadarze, do 5 stopni. Tam wiał będzie wiatr z północnego zachodu.

Sprzyjające warunki do żeglowania będą na Korfu i w Salonikach, do 6 stopni w skali Beauforta. Temperatura odpowiednio wyniesie 29 i 27 st. C. W środę na greckich wodach nie będzie pogodnie. Najbardziej zachmurzy się na Sporadach i w Salonikach. Z zachodu powieje na Korfu i w Atenach, z północy na Sporadach, a z północnego zachodu na Cykladach i w Salonikach.

Autor: usa/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości