Masz Androida? Na Kujawach nie pobłądzisz

Aplikacja prezentuje szlaki turystyczne w wielu parkach krajobrazowych w województwie Kujawsko-Pomorskim
Wirtualne SzlakiAplikacja prezentuje szlaki turystyczne w wielu parkach krajobrazowych w województwie Kujawsko-Pomorskim

Instalując bezpłatną aplikację na urządzeniach mobilnych można zaplanować malownicze wycieczki, które pokażą nam wyjątkowe miejsca w ośmiu parkach krajobrazowych w województwie kujawsko-pomorskim. Aplikacja wytyczy nam szlaki piesze, rowerowe i kajakowe.

W aplikacji dostępne są mapy, na których zaznaczone są szlaki piesze, rowerowe, kajakowe oraz ścieżki dydaktyczne. Aplikację można pobrać ze stony www.wirtualneszlaki.pl, która dostępna jest dla systemu Android.

Turyści nie przeoczą malowniczych miejsc

Mapy obejmują znaczną część województwa, w tym wyjątkowo malownicze zakątki. Wybierając w aplikacji wybrany park, dostaniemy kilka propozycji ścieżek.

W aplikacji dostępnych jest łącznie 12 map, które mogą przedstawiać na przykład malowniczy Park Krajobrazowy Gostynińsko-Wrocławski, parki w okolicy Bydgoszczy czy Chełmna.

Mapy mobilne takie jak tradycyjne

Projekt aplikacji jest wspólnym pomysłem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej i portalu Wirtualne Szlaki. Rzecznik marszałka województwa kujawsko-pomorskiego mówi, że wirtualne mapy są porównywalnej jakości co te na papierze, dodatkowo nanoszą pozycję z GPS, co pomaga zorientować się w terenie, nawet jeśli telefon straci zasięg. Mapę można ściągnąć i później uruchomić bez konieczności podłączania internetu.

Osiem parków w aplikacji

Z aplikacji możemy pobrać mapy parków: Brodnickiego, Gostynińsko-Wrocłwskiego, Gorzeńsko-Lidzbarskiego, Krajeńskiego, nadgoplańskiego, Tucholskiego, Wdeckiego oraz mapę Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

Autor: mab/mj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wirtualne Szlaki

Pozostałe wiadomości