Najnowsze

Marzec najzimniejszy od 50 lat

Najnowsze

W Wielkiej Brytanii wciąż jest biało i chłodno

Podobnie jak w Polsce, również w Wielkiej Brytanii pierwszego dnia astronomicznej wiosny nic w krajobrazie nie wskazywało na tę porę roku. Jest zimno i biało, a na dodatek nic nie zapowiada zmiany tej pogodowej tendencji. Według synoptyków, obecny marzec może okazać się na Wyspach najzimniejszym od 50 lat.

Niskie temperatury i padający - zwłaszcza na północy kraju - śnieg utrudniają życie Brytyjczykom. Zimowa aura wywołuje problemy na drogach i wymusza odwoływanie lekcji w szkołach.

Zapowiadają śnieżyce

We wtorek w północno-wschodniej Anglii i Szkocji spadło 10 cm świeżego puchu, a prognozy pogody zapowiadają kolejne opady na tych terenach. Na pozostałych obszarach też ma sypnąć śniegiem, ale w nieco mniejszej ilości. Na piątek prognozy przewidują silniejsze śnieżyce, które mają się przemieszczać z północy na południe.

Tak zimno nie było od 1962 r.

Termometry wskazują od 1 st. C na północy do 9 st. C w południowych regionach. W centrum kraju - na obszarze pomiędzy Lancashire, Bristolem i Londynem - wartości odnotowywane w tym miesiącu okazały się o 2,8 st. niższe niż zwykle. Ze statystyk pogodowych wynika, że ostatni tak zimny marzec miał miejsce w 1962 r., kiedy temperatury były od 2,4 do 4, 1 st. niższe od średnich dla tego miesiąca.

Autor: js/mj / Źródło: dailymail.co.uk

Pozostałe wiadomości