Najnowsze

Mars, Saturn i Antares razem

Najnowsze

Kontakt24/Tomasz Pestka 112Tychy, CasimirusKsiężyc , Mars, Saturn i Antares

Za nami koniunkcja Marsa, Saturna i Antares. Reporterzy 24 uwiecznili te ciała niebieskie w towarzystwie Księżyca.

W czwartek tuż po godz. 20 mogliśmy zobaczyć spotkanie Marsa, Saturna i Antaresa, czyli najjaśniejszej gwiazdy gwiazdozbioru Skorpiona. Koniunkcja wystąpiła około godziny po zachodzie Słońca, które zaszło w Warszawie o godz. 19.06. Obiekty utworzyły na niebie trójkąt, a ich spotkanie mogliśmy obserwować nisko nad południowo-zachodnim horyzontem.

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tego i innych zjawisk astronomicznych, śledźcie facebookowy profil astronoma Karola Wójcickiego - Z głową w gwiazdach.

Koniunkcja nastąpi godzinę po zachodzie Słońca (Karol Wójcicki / Z głową w gwiazdach)

Będzie towarzyszył im Księżyc

W spotkaniu Marsa, Saturna i Antaresa brał udział także Księżyc. Podczas czwartkowej koniunkcji, która będzie trwała kilka dni, na niebie będzie widoczny jedynie jego sierp, ponieważ nasz naturalny satelita jest oświetlony w 43 procentach.

Reporterom 24 udało się sfotografować to niezwykłe zjawisko. Wysłali zdjęcia na Kontakt 24. Czekamy na więcej materiałów!

Na Reporterów 24 zawsze możemy liczyć. Robili również zdjęcia koniunkcji Jowisza i Wenus, a także sierpniową pełnię psiego księżyca.

Psia pełnia na zdjęciach Reporterów 24
Psia pełnia na zdjęciach Reporterów 24

Autor: zupi,AD/rp / Źródło: Z głową w gwiazdach, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24/Tomasz Pestka 112Tychy, Casimirus

Pozostałe wiadomości