Najnowsze

Mały tapir w krakowskim zoo. Jeszcze nie ma imienia

Najnowsze

Młody tapir w krakowskim zoo/TVN24
Młody tapir w krakowskim zoo/TVN24

Krakowskie zoo cieszy się nowym nabytkiem. Niedawno na świat przyszedł tam samiec tapira. To dziewiąty potomek wyjątkowo płodnej pary Chico i Conchity.

Młody tapir ma na razie inne umaszczenie niż jego rodzice. Jego sierść zdobiona jest poprzecznymi prążkami, które zaczną zanikać po ósmym miesiącu życia.

- Maluch chodzi krok w krok za mamą i powtarza wszystkie jej zachowania - relacjonuje Anna Seremach, reporterka TVN24. Najważniejsze, że jest zdrowy i dobrze się czuje, pomimo niezbyt ciepłych dni. Tapiry, które wywodzą się z tropikalnych lasów deszczowych Ameryki Południowej, uwielbiają wysokie temperatury.

Płodne zwierzaki

Ciąża tapira trwa 13 miesięcy, więc istnieje szansa, że Chonchita urodzi kolejnego młodego zimą 2012 roku. Wraz z partnerem Chico, doczekała się już dziewięciu potomków. Cztery przyszły na świat w Krakowie, a poprzednie młode urodziły się w Hanooverze. Para co roku skutecznie powiększa swoją rodzinę.

Muszelka zmienia partnera

Niestety Chonchita (pol. "Muszelka") już niebawem zaznajomi się z nowym partnerem. Chico bowiem jedzie w świat, by poznać nową wybrankę życia. Mamy nadzieję, że zarówno samiec, jak i samica, będą cieszyć się szczęsliwym życiem z nowymi partnerami.

Krakowskie zoo poszukuje teraz imienia dla młodego tapira. By maluch pasował do reszty rodziny, powinien mieć latynosko brzmiącą nazwę. Czekamy na Wasze propozycje!

Autor: mm/ms / Źródło: TVN24,

Pozostałe wiadomości