Najnowsze

Majówka upalna. Ale też burze i grad

Najnowsze

Nad Malborkiem też mogą się pojawić burzowe chmury

- W środę 25 kwietnia modele synoptyczne potwierdziły wtorkowe optymistyczne przewidywania - mówi Wojciech Raczyński, meteorolog TVN Meteo. - Obszary występowania zjawisk pogodowych, jak również zakresy temperatur maksymalnych pozostają bez większych zmian - dodaje. To oznacza, że podczas majówki nadal możemy się spodziewać 15-30 st. Celsjusza i... burz.

Zbliżający się wielkimi krokami długi weekend będzie słoneczny i pogodny, jednak popołudniami mogą rozwijać się chmury burzowe bądź... gradowe. Tego typu zjawiska najczęściej będą występować na zachodzie i północy kraju, czyli na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Pomorzu i Wybrzeżu. Niewykluczone, że lokalnie zagrzmi na południu i w centrum. Lepsza pogoda będzie w województwach wschodnich.

Temperatura podczas majówki powinna wynosić średnio od 15-23 st. C na Wybrzeżu do 25-30 st. C w centrum, na południu i na wschodzie kraju.

Starcie niżu i wyżu

Warunki pogodowe (letnią temperaturę, delikatny wietrzyk, grzejące słońce) będziemy zawdzięczać ścieraniu się wpływów wyżu z centrum nad Ukrainą (później przeniesie się ono nad Finlandię) oraz niżu z centrum w zachodniej Europie.

Autor: Wojciech Raczyński, Arleta Unton-Pyziołek/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości