Najnowsze

Majówka 2021 - pogoda na długi weekend majowy. Prognoza pogody na majówkę

Najnowsze

Prognozowana temperatura na 30.04 i 1.05
Prognozowana temperatura na 30.04 i 1.05Ventusky.com
wideo 2/2

W długi weekend majowy pogoda nas nie rozpieści. W wielu regionach przelotnie popada deszcz, pojawią się też burze. Temperatura nie przekroczy 15 stopni Celsjusza. Zobacz prognozę tvnmeteo.pl na długi weekend majowy.

W czasie majówki Polska znajdzie się pod wpływem układu niżowego znad południowej Skandynawii. Wir ściągnie z zachodu wilgotne i umiarkowanie ciepłe powietrze polarne. Niż jednak przemieści się na wschód, by w poniedziałek ulokować się nad Rosją. Tym samym kraj znajdzie się w tylnej części wiru, ścigającego z północy nieco chłodniejsze masy powietrza.

Jak przekazała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, napływ powietrza z zachodu i północy przyniesie pogodę zmienną, kapryśną, typową dla maja z wieku dwudziestego. Nie widać szans na wzrost temperatury do 25-30 stopni, tak jak bywało w czasie majówek w ostatnich dwudziestu latach.

Zagrzmi i popada

Na piątek 30 kwietnia prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami na północy i w centrum kraju pojawią się burze, podczas których spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 12 stopni Celsjusza na północy, przez 13 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr południowy, skręcający od zachodu na północno-zachodni, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W burzach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

Prognozowane opady 30.04 i 1.05
Prognozowane opady 30.04 i 1.05Ventusky.com
Prognoza pogody na piątek 30.04tvnmeteo.pl

Pogoda na majówkę

W sobotę 1 maja wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami do pięciu litrów deszczu na metr kwadratowy. Na Pomorzu możliwe są burze, podczas których spadnie do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Tylko na południowym zachodzie kraju nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Pomorzu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/h, a w burzach do 80 km/h.

Prognoza pogody na sobotę 1.05tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura na 30.04 i 1.05
Prognozowana temperatura na 30.04 i 1.05Ventusky.com

Niedziela 2 maja upłynie pod znakiem pogodnej aury na południu Polski. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na Mazurach i Podlasiu możliwe są burze z opadami do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 st. C na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Podkarpaciu. Zachodni i północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny. W porywach powieje do 50-60 km/h, a w burzach do 80 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę 2.05tvnmeteo.pl

W poniedziałek 3 maja tylko na północy Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Pozostałym regionom kraju dopisze pogodna aura. Termometry pokażą maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 12 st. C w centrum kraju, do 14 str. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni powieje słabo i umiarkowanie.

Prognoza pogody na poniedziałek 3.05tvnmeteo.pl

Autor: anw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości