Najnowsze

Macie dość mało pogodnej aury? Jeszcze trochę z nami zostanie

Najnowsze

Prognoza pogody na najbliższe dni
tvn24Prognoza pogody na najbliższe dni

Pomimo że na horyzoncie widać ocieplenie, i to znaczne, w najbliższych dniach chwil z ładną pogodą będzie jak na lekarstwo. Uwaga: momentami aura będzie niebezpieczna.

W piątek na zachodzie wystąpią burze z opadami do 15 l/mkw. Na północy i w centrum po prostu popada. Powieje dość mocno, podczas burz do 80 km/h.

Pogoda na weekend

W sobotę na południu i zachodzie będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze Polski wystąpią przelotne opady deszczu. Na wschodzie możemy spodziewać się burz z opadami ok. 20-30 l/mkw. Będzie wiało dość mocno, w czasie burz nawet do 90 km/h.

W niedzielę na północy i zachodzie kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze, podczas których opady dojdą do ok. 20 l/mkw. Może im towarzyszyć grad. W trakcie burz będzie wiało z prędkością i 90 km/h.

Prognoza na nadchodzący tydzień

W poniedziałek na południowym wschodzie będzie pogodnie. W pozostałej części Polski wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Podczas burz opady wyniosą do 30 l/mkw. Możliwy jest grad i silny wiatr osiągający prędkość ok. 80-100 km/h.

We wtorek przelotnie popada i zagrzmi, jedynie na północnym zachodzie będzie pogodnie. W burzach opady osiągną do 30 l/mkw. i może wystąpić grad. Kiedy zagrzmi, mocniej powieje - nawet do 80-100 km/h.

W środę na obszarze całego kraju będą możliwe przelotne opady deszczu do 30 l/mkw. Na wschodzie i południu okresowo mogą wystąpić burze z gradem i silnym wiatrem, do 80-100 km/h.

W czwartek aura będzie podobna. W całej Polsce możliwe są przelotne opady deszczu do 20 l/mkw. Na Podkarpaciu ich suma może wynieść do 40 l/mkw., ponadto niewykluczone, że wystąpią burze z silnym wiatrem o prędkości do 90 km/h.

Autor: AP/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości