Luksusowe życie pand: każda ma klimatyzację


Jeden z ogrodów zoologicznych położony we wschodnich Chinach używa klimatyzacji, by ulżyć zamieszkującym w nim pandom podczas upałów, podała w niedzielę Chińska Telewizja Centralna. Podczas, gdy spoceni goście spacerują po zoo, misie wylegują się na brzuchach w strumieniach chłodnego powietrza.

Pracownicy zoo w prowincji Zhejiang zdecydowali się na zainstalowanie klimatyzacji w czerwcu, żeby chronić te wymierające zwierzęta przed wysokimi temperaturami.

Panda się nie poci...

- W przeciwieństwie do ludzi, pandy nie mają gruczołów potowych. To dlatego nie mogą pozostawać na zewnątrz, kiedy temperatura powietrza przekracza 26 st. C - mówi Wu Yiqiu zarządzający Anji Bamboo Garden.

- Trzymamy zwierzęta w specjalnych klimatyzowanych pokojach, w których temperatura jest utrzymywana na stałym poziomie. Pandy najlepiej czują się, kiedy ciepłota nie przekracza 22 st. C - dodaje.

...za to często się kąpie

Żeby pomóc pandom przetrwać letni czas, kąpie się je trzy razy dziennie. W ten sposób łatwiej obniżyć temperaturę ich ciał. Ponadto pandy są na specjalnej diecie. Ich jadłospis jest bogaty w witaminy - jedzą bambus, świeże owoce i tabletki z wapniem.

Autor: map//aq / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości