Ludzie uwięzieni w zaspach, odwołane loty, zablokowane drogi


Z atakiem zimy walczą Niemcy i Austriacy. Sytuacja miejscami jest trudna.

Bawaria jest jednym z tych obszarów Niemiec, na który z impetem natarła zima. Władze lotniska w Monachium poinformowały w sobotę o odwołaniu około 90 lotów w związku z obfitymi opadami śniegu w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Według agencji dpa w sobotę odwołano około 10 procent rejsów. Monachijskie lotnisko ostrzega na swojej stronie internetowej przed możliwymi opóźnieniami i odwołaniem lotów ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Paraliż w Austrii

Austria również zmaga się z gwałtownym atakiem zimy. W regionie Styria Górna wiele dróg zostało zamkniętych. W zaspach śnieżnych uwięzionych jest kilkaset osób. Nadmiar śniegu uwięził też 600 turystów w mieście Sölktal w powiecie Liezen. W miejscowości Sankt Johann am Tauern w powiecie Murtal ewakuowano 14 domów - może tam zejść lawina. Dwa z nich są niezamieszkałe, pozostałe są domami, do których turyści przyjeżdżają na wakacje.

Droga B320 została zamknięta na odcinku od miejscowości Trautenfels do Espang, co znacznie utrudnia poruszanie się samochodów osobowych i ciężarówek w tej okolicy. Opady śniegu doprowadziły do opóźnień pociągów.

Autor: sc,dd/map / Źródło: Reuters, orf.at, PAP

Pozostałe wiadomości