Lodowiec wywołał panikę i ranił kobietę

Lodowiec nastraszył turystów

Grupa amerykańskich turystów na Alasce wybrała się łodzią na wycieczkę do fjordu Tracy Arm, aby obejrzeć lodowiec kończący się w morzu. Jedną z oczekiwanych atrakcji takich wypraw jest widok pękającego lodowca, którego wielkie fragmenty wpadają do wody. Tym razem łódka z widzami była jednak trochę za blisko walącej się ściany lodu.

Turyści obserwujący odrywającą się od lodowca wielką masę lodu najpierw wydawali okrzyki zachwytu. Ich głosy po chwili zmieniły ton i wyrażały już strach, bowiem duże odłamki ukruszonego lodu zostały wyrzucone w kierunku ich łodzi. Cała okolica została wręcz zbombardowana twardymi pociskami.

Zobacz film

Złamana noga

Wiele z nich trafiło w małą łódkę wyładowaną turystami. Większość osób wyszła bez szwanku, ale jedna z kobiet nie miała takiego szczęścia. Duzy odłamek lodu złamał jej nogę. Strach, poza latającymi kawałkami lodu, wywołała też duża fala powstała po wpadnięciu do wody części lodowca. Doświadczony kapitan łodzi ustawił ją jednak odpowiednio wzdłuż nadchodzącej fali, która spokojnie przeszła pod stateczkiem jedynie podnosząc go kilka metrów do góry.

Autor: mk//mat,aq / Źródło: tvn24.pl, youtube.com

Pozostałe wiadomości