Najnowsze

Lodołamacz skruszył lód w "mieście miłości"

Najnowsze


Ostra zima daje się we znaki zarówno paryżanom, jak i mieszkańcom Amsterdamu. Obywatele tych dwóch europejskich stolic nie tylko marzną, lecz także korzystają z darmowych lodowisk i spacerowisk, jakimi stały się liczne kanały. Władzom "miasta zakochanych" to jednak nie w smak.

I paryżanie, i turyści korzystają z zamarzniętych kanałów jak z deptaków. Władzom francuskiej stolicy niespecjalnie się to podoba, dlatego w czwartek przed świtem po raz pierwszy od kilku lat zwodowano jedyny lodołamacz, jakim dysponuje miasto.

Machina skruszyła siedmiocentymetrową pokrywę. - Zamarznięta rzeka zachęca ludzi do wchodzenia na lód, co jest ekstremalnie niebezpieczne. Widząc połamaną taflę spacerowicze nie wchodzą na lód - powiedział Mario Corbizet, z urzędu zajmującego się utrzymaniem Sekwany.

W Holandii wolno

Mieszkańcy Amsterdamu mogą z kolei swobodnie korzystać z kanałów. Ponieważ lód jest gruby, a temperatury rzędu -15 st. Celsjusza utrzymują się od wielu dni, lokalne władze nie mają nic przeciwko Holendrom jeżdżącym po zamarzniętej wodzie na łyżwach i... rowerach.

Autor: map/rs / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości